Медики прооперували семимісячне немовля, в якого розвинулась флегмона від вітряної віспи

04 Лютого 2025, 09:07
Медики прооперували семимісячне немовля, в якого розвинулась флегмона від вітряної віспи 547
Медики прооперували семимісячне немовля, в якого розвинулась флегмона від вітряної віспи

У Вінницькій обласній дитячій лікарні хірурги прооперували семимісячну дитину, в якої розвинулось ускладнення від вітрянки.

Як повідомили на сторінці медзакладу у фейсбуці, вітряна віспа – це поширене дитяче захворювання, яке зазвичай протікає легко. Проте, іноді можуть виникати серйозні ускладнення, такі як вітрянкова флегмона. 

Так, до Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні госпіталізували 7-місячну дитину. Раніше їй діагностували вітряну віспу та призначили симптоматичне лікування в амбулаторних умовах. Проте, стан дитини почав погіршуватися: у лівій лопатковій ділянці з’явилася болюча припухлість, почервоніння та набряк, які швидко збільшувалися.

Під час огляду медики виявили місцеве підвищення температури та болючість ураженої ділянки. За результатами лабораторних досліджень у дитини виявили підвищений рівень лейкоцитів (15х10^9/л), ШОЕ (25 мм/год) та С-реактивного білка (12 мг/л), що свідчило про виражений запальний процес. Лікарі встановили діагноз – вітрянкова флегмона, спричинена вторинною бактеріальною інфекцією (Staphylococcus aureus).

Дитині призначили комплексне лікування, яке включало:

  • хірургічне втручання: команда хірургів та анестезіологів хірургічного відділення дитині терміново провела оперативне втручання – розкриття та дренування вогнища запалення. Операцію виконали під загальним знеболенням.

  • антибіотикотерапія для боротьби з бактеріальною інфекцією.

  • інфузійна терапія, для детоксикації організму та відновлення водно-електролітного балансу.

  • симптоматичне лікування: Жарознижувальні препарати при підвищенні температури тіла вище 38°C.

Післяопераційний період пройшов без ускладнень. Дитина отримала повний курс лікування, і на 13-й день у задовільному стані була виписана додому під нагляд сімейного лікаря.

«Вітрянкова флегмона – рідкісне, але небезпечне ускладнення вітряної віспи. Вторинна бактеріальна інфекція може проникати через пошкоджену шкіру в місцях висипань, особливо при неправильному догляді за шкірою або ослабленому імунітеті», – попереджають медики.

Тож медики закликають своєчасно звертатися до лікаря при появі будь-яких ознак ускладнень (почервоніння, набряк, біль в місці висипань, підвищення температури тіла).

Також нагадують, що вакцинація є ефективним способом профілактики вітряної віспи та її ускладнень, особливо для дітей із груп ризику (з хронічними захворюваннями, імунодефіцитними станами).

Коментар
21/04/2025 Неділя
20.04.2025
19.04.2025
18.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися