За минулий тиждень в Україні зареєстрували понад 100 тисяч випадків ГРВІ та грипу

За тиждень епідсезону з 6 до 12 січня 2025 року на ГРВІ захворіло 100 040 осіб, з них — 49 457 дітей.
У порівнянні з попереднім тижнем, за даними рутинного епідеміологічного нагляду, кількість захворілих на ГРВІ зросла на 22,4%, із них кількість захворілих дітей зросла на 14,5%, повідомили у Центрі громадського здоров'я.
Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно з COVID-19, становить 277,7 на 100 тисяч населення, що на 42,5% нижче епідемічного порога, розрахованого для України, та на 22,4% більше аналогічного показника минулого тижня.
За звітний тиждень зареєстрували 351 підтверджений випадок COVID-19. Серед осіб, які мали позитивний результат тесту на COVID-19, зареєстровано один летальний випадок. Померлий не мав профілактичних щеплень проти COVID-19 протягом останніх 12 місяців.
Віруси грипу типів A не субтипований та В визначено в 124 випадках за результатами лабораторного дослідження зразків матеріалів від 729 пацієнтів із закладів охорони здоров’я (в межах рутинного та дозорного епідеміологічного нагляду).
Також фахівці фіксують циркуляцію вірусів парагрипу, аденовiрусів, RS-віруси, риновірусів, коронавіруси OC43 та метапневмовіруси.
Протягом тижня у шести областях та місті Києві в 10 випадках при дослідженні зразків матеріалів визначено фрагменти РНК метапневмовірусів.
В 16 (64%) регіонах встановлена циркуляція вірусів грипу, що свідчить про широке географічне поширення вірусів грипу в Україні.
Профілактичні щеплення проти грипу за цей же період отримала 641 людина, із них — 346 осіб із груп медичного та епідемічного ризиків.
Нагадуємо, що 30 вересня 2024 року в Україні почався епідемічний сезон грипу та ГРВІ. Всього з 30 вересня 2024 року до 12 січня 2025 року перехворіло 1 713 037 осіб (4,8% від населення країни) на респіраторну групу інфекційних хвороб, що на 20,2% менше аналогічного періоду сезону 2023-2024 років.