Українців закликають здавати кров перед Різдвяними святами, аби уникнути її дефіциту

Платформа ДонорUA закликає українців здавати кров перед Різдвяними святами, оскільки наприкінці грудня та на початку січня запаси крові в лікарнях виснажуються.
Про це повідомили Район.Медицина у пресслужбі ДонорUA.
Особливо критично це для поранених військових та дітей з онкозахворюваннями. Реєструйтеся на ДонорUA, плануйте донацію на зручний день та рятуйте життя. Усі, хто здадуть кров з 16 по 30 грудня, отримають подвійні бонусні бали, які зможуть обміняти на подарунки від партнерів.
«Аби здати кров, слід дотримуватися короткочасної і простої дієти, що мало хто готовий робити під час новорічних свят. Люди хочуть розслабитися і зняти стрес, якого в нас надмір. Через це у лікарнях після свят бракує крові, і пацієнти можуть довго чекати на переливання. А час є не в усіх — часто це термінове питання життя і смерті. Тому ми всім радимо здавати кров до свят — на Різдво прийнято робити добрі справи, і ви можете зробити найкращий подарунок малечі або нашим захисникам», — розповідає Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».
Військові при пораненнях втрачають багато крові, а у процесі реабілітації часто проходять складні операції. Тому вони можуть потребувати переливання крові більше одного разу. Люди з онкозахворюваннями, особливо діти, взагалі потребують регулярних гемотрансфузій. Наприклад, курс хімієтерапії може супроводжуватися 50 і більше процедурами переливання крові.
Читайте також: Як донорська кров рятує поранених бійців
Донорську кров неможливо купити чи виготовити, але можна змотивувати більше людей її здавати. Одна донація — це 450 мл крові, а 45 гривень допоможуть популяризувати донорство. Завдяки донатам у ДонорUA організовують відкриті донації та інформують українців про важливість донорства.
Читайте також: ДонорUA запустила чатбот у ChatGPT, щоб інформувати українців про потреби у донорській крові
Підтримайте донорство та допоможіть врятувати більше життів, закликають в організації.
А якщо ви не маєте протипоказань до донорства, реєструйтеся на ДонорUA і здавайте кров. Кожна донація — шанс на порятунок для трьох пацієнтів.
Перед донацією потрібно дотримуватися певного харчового режиму – щоб забезпечити безпеку та якість крові. Адже навіть маленький горішок чи дрібний смаколик, «вхоплений» перед здачею, може вплинути на норми показників крові для донації – і ви не зможете здати кров.
Що рекомендують їсти перед донацією крові?
У день донації пийте багато води, солодкого чаю або компот із сухофруктів.
За кілька годин до здачі крові з’їжте легкий сніданок: варені крупи на воді чи макарони без додавання вершкового масла. Можна також зʼїсти хліб, сушку, домашні сухарі, вівсяне печиво.
Дозволені нежирні пропарена риба та відварене мʼясо. Проте деякі центри крові просять відмовитися від мʼяса та риби вже напередодні донації – уточніть це, коли плануватимете здавати кров.
Важливо пити достатньо рідини до і після донації. Також корисно збільшити споживання продуктів з високим вмістом заліза і вітаміном С.
Що не варто їсти перед донацією?
Те, що ви їсте, алкоголь чи ліки можуть уплинути на певні показники крові, тому радимо відмовитися від певних продуктів.
За три доби:
- чорниця.
За дві доби:
- копченості, гостра, пряна та смажена їжа
- буряк
- чипси, сухарики, халва, насіння, снеки, солодкі магазинні напої, кетчуп, майонез, інші магазинні соуси та маринади
- алкоголь, енергетичні напої.
За півтори доби:
- ковбасні вироби.
За добу до донації:
- молочні продукти та яйця
- горіхи, фініки та банани
- соління.
Важливі поради
Якщо ви приймаєте ліки, може знадобитися припинити прийом деяких із них за 24-72 години до донації, але перш ніж робити це – обов’язково порадьтеся з лікарем. Прийом вітамінів також слід поставити на паузу за дві доби перед донацією.
З курінням варто розпрощатися взагалі, але якщо ви курите, утримайтеся від цього щонайменше за дві години до донації та через дві години після.
Небажано також перед здачею крові пити каву – принаймні протягом 4-5 годин, а також протягом 12 годин після донації.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром