Кому потрібна бустерна доза та що змінилося у вакцинації проти COVID-19
МОЗ змінив рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19: базовий курс складає одне щеплення. Щорічна ревакцинація необхідна лише групам медичного та професійного ризику.
В Україні продовжують діяти зміни у нормативних рекомендаціях щодо вакцинації проти COVID-19. Зокрема, для базового курсу вакцинації достатньо одного щеплення, а ревакцинація показана лише для осіб з медичним або професійним ризиком. Про це сказав заступник міністра охорони здоров‘я, головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв‘ю, передає «УНН».
«Не потрібно забувати про те, що останнім часом відбулися певні нормативні зміни, і відповідно до рішень нашої групи експертів з питань імуно-профілактики були відкориговані національні рекомендації. Національні рекомендації полягають в тому, що базовий курс вакцинації — це не два щеплення, а одне щеплення, а також ревакцинація», — сказав Кузін.
Він зауважив, що ревакцинація показана лише для груп з медичним або професійним ризиком.
Професійний ризик — це медичні працівники, фахівці сфери обслуговування або ті, хто має часті контакти з великими масами населення, наприклад, вчителі.
Група медичного ризику — це ті, хто мають важкі супутні неінфекційні захворювання, такі як серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, цукровий діабет або інші важкі стани.
«Таким людям показана ревакцинація, і її треба проводити кожного року, в термін від 6 до 12 місяців. Ми радимо проводити ревакцинацію на щорічній основі, бажано перед початком епідемічного сезону», — підсумував Кузін.
Нагадаємо, за перший тиждень зими з 2 до 8 грудня на ГРВІ захворіло 119 837 осіб, з них — 71 159 дітей. У порівнянні з попереднім тижнем, за даними рутинного епідеміологічного нагляду, кількість захворілих на ГРВІ зменшилася на 1,3%, із них кількість захворілих дітей зменшилася на 1%.