Фельдшери Закарпатської екстренки освоїли нові навички надання допомоги критично травмованим пацієнтам
В Ужгороді на базі тренінгового центру Закарпатського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбувається дводенний інтенсив-курс із менеджменту критичного травмованого пацієнта.
Про це повідомили на сторінці Закарпатської екстренки у фейсбуці.
Захід проводять експерти в галузі екстреної медицини: Анатолій Каленюк, медичний директор Волинського Центру ЕМД та медицини катастроф, і Юрій Денисюк, асистент кафедри екстреної та симуляційної медицини Тернопільського національного медичного університету.
Курси ініційовано ДУ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» та проводяться ВГО «Всеукраїнська рада реаніміції (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» за фінансової підтримки Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.
Головна мета навчання – посилення спроможності місцевих інструкторів викладати знання та навички з менеджменту критичних станів відповідно до єдиних стандартів. Це сприятиме уніфікації освітнього процесу в усіх областях України, забезпечуючи високий рівень підготовки медичних фахівців.
У межах інтенсиву учасники опановують широкий спектр навичок та знань, необхідних для ефективного управління станами критичних пацієнтів:
-
проведення первинного огляду травмованих людей різного віку, визначення ключових проблем.
-
виконання невідкладних втручань у випадках загрозливих для життя станів у травмованих.
-
відновлення та забезпечення прохідності дихальних шляхів.
-
забезпечення функції дихання.
-
забезпечення адекватної циркуляції (геморагічний шок, зупинка кровотечі, в/к доступ, інфузійна терапія).
-
оцінювання неврологічної функції, іммобілізація травмованого.
-
розпізнавання та лікування шоку у травмованих.
-
командний підхід та розвиток не технічних навичок при менеджменті травмованого пацієнта.
-
відпрацювання клінічних сценаріїв: черпно-мозкова травма, травма органів грудної клітки, органів черевної порожнини +таз, скелетна та педіатрична травма, травма у вагітних, опікова та комбінована травма, реанімаційні заходи у травмованого.
-
надання допомоги людям похилого віку з урахуванням вікових особливостей організму.
-
проведення вторинного огляду у травмованих для детального аналізу стану травмованого.
Завдяки участі у цьому курсі інструктори зможуть передати набуті знання місцевим командам екстреної допомоги. Це не лише підвищить якість медичних послуг у Закарпатській області, але й сприятиме створенню єдиної системи підготовки фахівців з ЕМД по всій Україні.