Представників п’яти громад Волині вчили, як взаємодіяти громаді з протидії туберкульозу

05 Грудня 2024, 10:16
Представників п’яти громад Волині вчили, як взаємодіяти громаді з протидії туберкульозу 413
Представників п’яти громад Волині вчили, як взаємодіяти громаді з протидії туберкульозу

На Волині стартував проєкт для журналістів та представників громад, у межах якого відбуватимуться навчання, обмін знаннями та розвиток навичок з протидії туберкульозу.

Перша зустріч-навчання у межах діяльності «Міжрегіонального центру комунікації з протидії туберкульозу» відбулася у Луцьку для учасників проєкту, представників п’яти громад Волині – Шацької, Іваничівської, Горохівської, Підгайцівської та Ківерцівської.

Захід провели БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), шляхом фінансування Проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконується міжнародною організацією PATH.

На початку учасникам зустрічі Євген Баборикін, заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», презентував програму Міжрегіонального центру комунікації у сфері протидії туберкульозу, напрацюваннями та ресурсами Міжрегіонального центру. За його словами, туберкульоз – це не тільки проблема медичної спільноти, а й суспільства. Адже навколо цього захворювання побутує безліч міфів, упереджень, страхів.

Тож організація таких зустрічей насамперед допоможе отримати базові знання про захворювання, його поширення та лікування. А ще – правильно пояснювати жителям своїх громад про туберкульоз, змінювати інформаційне середовище у громадах, щоби люди перестали вірити у міфи й історії, які не мають нічого спільного з реальністю і через які в громадах виникає паніка, а відтак стигматизація та дискримінація людей із туберкульозом.

Цікавими та корисними для представників громад стали розповіді спікерки заходу – Наталії Чурсіної, медичної директорки з амбулаторно-поліклінічної роботи Волинської обласної інфекційної лікарні.

Про міфи і реальність про туберкульоз, які мають знати журналісти та комунікаційники; чому покінчити з епідемією туберкульозу неможливо зусиллями одних лише медиків; про важливість застосування стратегії адвокації, комунікації та соціальної мобілізації; як наблизити достовірну інформацію про туберкульоз до людей у громадах – про все це учасники заходу дізнались під час кількагодинного спілкування з Наталією Чурсіною.

Також говорили про симптоми захворювання, його стани, методи діагностики, їх доступність для населення та яким із них краще скористатися, про впровадження на рівні сімейних лікарів обов’язкового анкетування з туберкульозу, новітні методики лікування, вакцинацію БЦЖ та проби Манту.

«Туберкульоз не вирок, а хвороба, яку можна перемогти! Але для цього потрібна підтримка і правильна комунікація. Ми об'єднуємо зусилля, щоб розірвати ланцюг страху і невігластва. Щоби створити середовище, де люди з туберкульозом не відчуватимуть сорому і зможуть отримати необхідну допомогу», – зазначила під час навчання Наталія Чурсіна, медична директорка з амбулаторно – поліклінічної роботи Волинської обласної інфекційної лікарні»

Як повідомив Євген Баборикін, такі зустрічі з представниками громад триватимуть і надалі, аби поширювати у громадах правдиву інформацію про туберкульоз.

Коментар
24/01/2025 П'ятниця
24.01.2025
23.01.2025