У двох громадах на Одещині відкриють пункти скринінгу на неінфекційні захворювання
У Балтській та Татарбунарській громадах на Одещині відкриють пункти скринінгу на неінфекційні захворювання.
Про це повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Ці пункти надають можливість для кожного мешканця пройти скринінг на найбільш поширені неінфекційні захворювання, зокрема артеріальну гіпертензію, цукровий діабет, ракові захворювання, а також для перевірки психічного здоров’я.
«Це важливий крок на шляху до забезпечення здоров’я та благополуччя громад. Тепер, завдяки підтримці проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», всі охочі можуть отримати необхідну допомогу безпосередньо на місцях, що значно зручніше та доступніше для жителів», – зазначають в Одеському ОЦКПХ.
Завдяки злагодженій роботі Одеського обласного центру контролю та профiлактики хвороб регіону та місцевих медичних установ, кожен житель громади отримає доступ до якісних діагностичних послуг та консультацій.
Чому це важливо? Захворювання на неінфекційні хвороби можуть бути підступними, адже часто вони не мають явних симптомів на ранніх стадіях. Проходячи скринінг, ви зможете своєчасно виявити потенційні проблеми та вжити необхідних заходів для збереження здоров’я, зазначають фахівці.
Пункти скринінгу працюватимуть на базі медичних закладів, а також у доступних громадських місцях, таких як ЦНАП, бібліотека, міська рада, швейна фабрика.
Дата відкриття: 2 грудня. Взяти участь у відкритті запрошують всіх мешканців Балтської та Татарбунарської громад, а також прийти та перевірити своє здоров’я.
Довідково: у червні 2024 року Балтська міська територіальна громадаі Татарбунарська міська рада, що на Одещині, звернулися до Проєкту з ініціативою про запровадження в населених пунктах проведення скринінгу на основні неінфекційні захворювання (НІЗ).
Після візитів фахівців PATH у ці громади разом визначили напрямки співпраці та запланували відкрити 34 пункти скринінгу. Зокрема, у Балтській громаді відкриються 25, у Татарбунарській громаді – 9.
За підтримки проєкту сьогодні працює 243 пунктів скринінгу в 13 громадах, які найбільш потерпали від окупації, та тих, де мешкає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб. За 8 місяців роботи у ПС проведено близько 43 тисячі скринінгів на основні НІЗ (артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, онкологічні захворювання) проведення вакцинації а також стану ментального здоров’я