МОЗ та правоохоронці перевірять рішення МСЕК про інвалідність у майже 1,7 тисячі посадовців

26 Листопада 2024, 11:21
МОЗ та правоохоронці перевірять рішення МСЕК про інвалідність у майже 1,7 тисячі посадовців 1848
МОЗ та правоохоронці перевірять рішення МСЕК про інвалідність у майже 1,7 тисячі посадовців

Міністерство охорони здоров’я  створило міжвідомчу робочу групу з перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів.

Перевірятимуть рішення МСЕК у межах заходів щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам, повідомили у МОЗ. 

Мета міжвідомчої робочої групи – забезпечити опрацювання із залученням фахівців Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у м. Дніпрі та Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю у м. Вінниці, обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам. 

Також міжвідомча група може ініціювати, за потреби, їх перегляд та інформування за наявності підстав правоохоронні органи, а також інші уповноважені органи для вжиття ними відповідних заходів реагування. 

До складу міжвідомчої робочої групи увійшли представники Міністерства охорони здоровʼя України, Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Національного агентства з питань державної служби, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національної поліції України, обласних, Київської міської військових адміністрацій. 

Читайте такожРизикуємо перенести корупційні потоки з МСЕК у лікарні спроможної мережі: пацієнтська спільнота про ліквідацію МСЕК

Станом на кінець листопада 2024 року група, відповідно до інформації СБУ, ДБР та Офісу Генерального прокурора, сформувала перелік з 1695 посадових осіб з понад 30 державних органів. Списки посадовців, які отримали інвалідність, направили для експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень медико-соціальними експертними комісіями. 

Зокрема, серед відібраних справ, які підлягають перегляду:

  • 32 % – працівники органів податкової служби України
  • 26 % – працівники органів прокуратури
  • 17 % – працівники органів митної служби
  • 25 % – працівники інших державних органів. 

Перелік осіб, справи яких підлягають перегляду, збільшується в міру надходження додаткових даних від представників правоохоронних органів.

Найближчі два місяці триватимуть перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям, та у разі необґрунтованого ухвалення таких рішень їх переглядатимуть відповідно до постанови КМУ від 03.12.2009 № 1317

Для оптимізації процесу запровадили зміни на центральному рівні. Відповідно функції Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ України у частині проведення медико-соціальної експертизи, зокрема щодо оскарження рішень та проведення перевірок, передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у м. Дніпро, на базі якого створена оновлена Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ України.

Зазначається, що уряд схвалив законопроєкт, розроблений МОЗ, щодо ліквідації МСЕК у чинному вигляді до 1 січня 2025 року. З наступного року запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з лікарів-практиків.

Нагадаємо, потреба змінити систему МСЕК в Україні назріла давно, й останній рік профільні міністерства спільно з експертами та громадськими організаціями напрацьовували реформу системи. 

Прийнята урядом постанова закладає зміни в системі вже з 1 січня 2025 року. Йдеться про: 

  • запровадження нової концепції оцінювання
  • спрощення для пацієнта процесу встановлення або підтвердження статусу інвалідності,
  • доступність та фаховість оцінювання
  • цифровізацію процесу та антикорупційні заходи,
  • формування Центру оцінювання для оскарження рішень.

Читайте також: МОЗ та представники СБУ провели зустріч з головами МСЕК та обіцяли жорстко реагувати на прояви корупції

Оголосили підозру 64 посадовцям МСЕК, кілька тисяч висновків про інвалідність скасували 

У Рівному викрили чергову членкиню МСЕК, учасницю масштабної схеми з отримання фіктивної групи інвалідності

Як працюють МСЕК та ВЛК у Луцьку після обшуків

Коментар
21/04/2025 Понеділок
21.04.2025
20.04.2025
19.04.2025
18.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися