В Україні зросла захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19, занедужали понад 115 тисяч людей
В Україні з 4 по 10 листопада 815 людей захворіли на COVID-19, 236 із них госпіталізували до медичних закладів.
Зокрема, лікування у стаціонарі потребувало 33 дитини. Усі пацієнти отримали необхідну медичну допомогу. Наразі найбільше випадків зареєстровано у Черкаській, Чернігівській та Сумській областях, повідомили у МОЗ.
Наразі в Україні не перевищено епідпоріг захворюваності. Загалом, з 4 по 10 листопада на ГРВІ, грип та COVID-19 по країні занедужали 115 137 людей, з яких половина – 66 274 – діти. Також медики повідомили про один летальний випадок внаслідок ускладнень COVID-19.
«Захворюваність на COVID-19, після літньої хвилі спалаху, викликаної субваріантом FLiRT, восени стабілізувалась. У порівнянні з вереснем, коли на COVID-19 перехворіло 35 230 людей, у жовтні зареєстрували 8 209 випадків. Однак COVID-19 залишається вкрай небезпечним для людей, які не отримали жодного щеплення, груп ризику та пацієнтів зі супутніми захворюваннями, які пропустили ревакцинацію. Вакцинація – безоплатна та доступна у медзакладах країни в кожній області», – розповів Ігор Кузін, заступник міністра, головний державний санітарний лікар України.
Загалом, з початку епідсезону у жовтні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли 702 888 людей. У 11 076 пацієнтів визначили COVID-19, коронавірусна інфекція забрала 38 життів.
Найдієвіша профілактика COVID-19 та грипу – щорічна вакцинація, зокрема, для людей із груп ризику. Щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для населення. Медики використовують омікрон-специфічні вакцини «Comirnaty» від Pfizer для дорослих та дітей.
Проти грипу рекомендована щорічна вакцинація, адже за тяжкого перебігу він може спричиняти небезпечні ускладнення: ураження серця, легенів, нирок тощо. Вакцина проти грипу не входить до переліку безоплатних щеплень, однак є рекомендованою, особливо людям з групи ризику (усім, хто працює в місцях масового скупчення людей: медпрацівникам, правоохоронцям, учителям, а також вагітним, пацієнтам із хронічними захворюваннями, дітям до 5 років та людям старше 60 років). За даними на 10 листопада, щеплення проти грипу зробили 75 317 людей.
Нагадаємо, після початку повномасштабної війни робота центрів масової вакцинації, які працювали в ТРЦ та інших пристосованих приміщеннях для масових щеплень, з безпекових міркувань була зупинена. Тому, щоб зробити щеплення, зверніться до свого лікаря. Якщо змінили місце проживання чи переїхали в іншу область – зателефонуйте до контактного центру МОЗ та дізнайтесь найближчу адресу медзакладу, де можна отримати щеплення. Номер контакт-центру МОЗ – 0 800 60 20 19.
Читайте також: У МОЗ відповіли, коли в Україні чекати на пік захворюваності на грип та ГРВІ