На Рівненщині ділилися кращими практиками з впровадження ментального здоров’я

12 Листопада 2024, 17:11
На Рівненщині ділилися кращими практиками з впровадження ментального здоров’я 358
На Рівненщині ділилися кращими практиками з впровадження ментального здоров’я

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» відбувся виїзний семінар для представників регіональної координації – вивчали кращі практики Рівненської області щодо впровадження Програми.

Із робочим візитом область відвідала голова Координаційного центру психічного здоров'я КМУ Оксана Збітнєва, а також регіональні координатори з інших областей, повідомили у Рівненській ОВА

Гості завітали в обласний госпіталь ветеранів, Простір інтеграції, Денний центр соціально-психологічної роботи, обласну дитячу лікарню, НУВГП, обласну бібліотеку.

«На Рівненщині маємо 1087 надавачів психологічних послуг та психосоціальної підтримки. Це освітні, медичні та соціальні заклади. Продовжуємо вибудовувати систему, яка орієнтована на людей та їхній внутрішній стан. Наша мета – зробити психосоціальні послуги доступними, а відтак дієвими», – сказав начальник РівнеОВА Олександр Коваль.

 

Нині на Рівненщині такі послуги надаються:

  • у 694 закладах освіти, а це майже 64%;

  • у 228 закладах охорони здоров’я (21%);

  • у 111 закладах соціальної сфери (10%);

  • у 54 громадських організаціях (4%).

«Зараз ми потребуємо стійкості, щоб вистояти. Зберегти себе і ментальне здоров’я. Не відкладаючи на після перемоги, по всій Україні у всіх сферах створюється система сервісів і послуг, куди закладається превенція. Наше завдання - запобігти, а не працювати над наслідками. Ми маємо вибудувати нову культуру, де ментальне здоров’я таке ж цінне як і фізичне», – наголосила Оксана Збітнєва.

Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін додав, що в області 1175 медичних фахівців пройшли навчання за ліцензованою програмою ВООЗ mhGAP. Це переважно сімейні лікарі, які працюють в ЦПМСД. Окрім того, у Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни надають психологічну допомогу одразу декілька фахівців: лікар-психолог, психолог та психіатр.

У Центрі Життєстійкості, який розпочав свою діяльність на початку року, провели понад 11 тисяч заходів для 21 тисячі осіб, серед яких були ВПО. 

Заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська зазначила, що щомісяця тут надають послуги 2,5 тисячі відвідувачів. Там працюють вісім фахівців: соціальний менеджер, три психологи і чотири фахівці з соціальної роботи. Такі центри функціонують у дев'яти громадах. 

Зазначимо, що в області також працює 10 «Зелених кімнат». Там у співпраці з поліцією та іншими службами фахівці проводять опитування дітей, які опинилися в контакті з законом. Також гості дізнались про кризову кімнату – місце, де постраждалі від насильства можуть побути в безпеці, осмислити ситуацію та прийняти рішення щодо подальших дій та покращення свого життя. Скористалися послугами під час кризи 20 осіб (8 жінок, 4 дівчат та 8 хлопців).

«Сервіси, які наявні в області орієнтовані на підтримку ментального здоров’я кожного мешканця нашої області. Раді ділитися досвідом та переймати кращі практики в інших. Нам важливо озброїти сучасними знаннями та методами роботи значну кількість наших фахівців», – зазначила Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Олена Бобровська.

Насамкінець експерти з ментального здоров’я відвідали Національний університет водного господарства та природокористування, де презентували сервіси психосоціальної підтримки. Нагадаємо, що там здобувають освіту за спеціальностями «Психологія» та «Фізична терапія, ерготерапія».

За підсумками робочої поїздки експерти домовилися про подальшу співпрацю й координування дій з метою вдосконалення роботи і об’єднання зусиль.

Коментар
13/12/2024 П'ятниця
13.12.2024
12.12.2024
11.12.2024