Рівненські фахівці порадили, як уникнути сухості повітря в приміщенні при опаленні обігрівачами

11 Листопада 2024, 16:08
Рівненські фахівці порадили, як уникнути сухості повітря в приміщенні при опаленні обігрівачами 250
Рівненські фахівці порадили, як уникнути сухості повітря в приміщенні при опаленні обігрівачами

Як тільки настають холоди та вмикається опалення, температура в кімнатах швидко підвищується, радіатори бувають занадто гарячими й повітря швидко пересушується – вологість може знизитися до 20%.

У Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб розповіли, чому повітря сухе і як це виправити.

Оптимальна вологість повітря для комфортного самопочуття: 45-60%. Якщо в будинку є діти, бажано тримати цей показник на позначці 50-55%.

Занадто сухе повітря може спричинити подразнення очей, носа та горла, погіршити якість сну та призвести до загострення хронічних захворювань.

Чим небезпечне сухе повітря в приміщенні

Зниженням імунітету - слизові оболонки рота, носа та горла, дихальних шляхів є одним з елементів імунного захисту організму. Низька вологість повітря у приміщенні зумовлює їхню сухість і збудники інфекційних хвороб безперешкодно можуть потрапити в організм.
Пересушене повітря викликає подразнення і набряк слизових оболонок, що може спричинити носові кровотечі, першіння у горлі, запалення очей, утруднене дихання.
Ментальне здоров’я – пересушене повітря викликає напругу, втому та проблеми з концентрацією уваги.
Через низьку вологість повітря у квартирі шкіра втрачає пружність і стає стягнутою. Щоб зменшити подібні прояви, потрібно рідше приймати гарячий душ з милом. Краще використовувати міцелярні очищувачі шкіри, а воду робити теплою, а не «окропом».
Статична електрика – сухе повітря в приміщенні призводить до накопичення статичної електрики на різних поверхнях, тому при торканні до чогось можна відчути невеликий розряд. Виникає наелектризованість волосся, вовняних светрів.
Пересихання меблів, предметів побуту, покриття стін або підлоги - розтріскування дерев'яних виробів та фурнітури, тріщини на стінах, у паркеті чи ламінаті – також негативні наслідки сухого повітря.
Книги, музичні інструменти, меблі також не люблять пересушування.

Як боротися із сухим повітрям у квартирі

  • Найкращий спосіб зволожити повітря в кімнаті – це придбати спеціальний зволожувач.
  • Також потрібно перевірити справність вентиляції та системи кондиціювання кімнат.
Але є й інші, допоміжні методи, як боротися із сухим повітрям у приміщенні.
  • Провітрювання приміщення є одним із найпростіших і найдоступніших способів зволоження. Його слід робити не менше двох разів на день протягом 5-10 хвилин, що забезпечить здорову атмосферу у будинку.

  • Якщо ви не знаєте, як зволожити повітря без будь-яких пристроїв — зробіть вологе прибирання. Вологість у будинку підвищиться, а повітря стане чистіше від пилу.

  • Зволожити повітря без зволожувача допоможуть кімнатні рослини! Деякі рослини, такі як фікус можуть утримувати воду в листі та корінні, а потім — віддавати її в навколишнє середовище.

Коментар
13/12/2024 П'ятниця
13.12.2024
12.12.2024