В Ужгороді взірцева взаємодія екстрених та медичних служб врятувала життя 89-річної жінки

11 Листопада 2024, 11:21
В Ужгороді взірцева взаємодія екстрених та медичних служб врятувала життя 89-річної жінки 264
В Ужгороді взірцева взаємодія екстрених та медичних служб врятувала життя 89-річної жінки

Екстрені служби Ужгорода врятували життя 89-річної жінки, яка отруїлася чадним газом під час пожежі.

В Ужгороді на проспекті Свободи оперативна координація рятувальників і медиків стала ключовим фактором для порятунку 89-річної жінки, яка отруїлася чадним газом під час пожежі. Повідомлення про загоряння надійшло до служби «103» о 13:26, повідомили у Закарпатській «екстренці».

Миттєво на виклик виїхала бригада №107 у складі лікаря Володимира Сабова, фельдшерки Антоніни Лавкай та водія Василя Русника. 

Під час руху диспетчери центральної оперативної диспетчерської уточнили інформацію: постраждала 89-річна жінка – отруєння чадним газом. За словами рятувальників, у неї була зупинка серця, не дихала. На місці фахівці ДСНС проводили реанімаційні заходи, дихання жінці відновили.

За кілька хвилин медична бригада прибула на місце події. Разом із рятувальниками вони перенесли постраждалу до швидкої та розпочали медичні маніпуляції для стабілізації стану жінки.

«Підключили монітор, кисень, інфузію... Фахівці центральної оперативної диспетчерської повідомили приймальне відділення ЦМКЛ, що ми транспортуємо пацієнтку у важкому стані», – розповідає Володимир Сабов.

Під час під'їзду до лікарні у пацієнтки знову зупинилося серце. Бригада розпочала реанімаційні заходи, а в приймальному відділенні до них приєдналися медики, які вже очікували пацієнтку. Вісім хвилин інтенсивної реанімації і бригада ЕМД разом із лікаркою приймального відділення Тетяною Гречин та лікаркою-реаніматологинею Христиною Мицак відновили дихання та кровообіг пацієнтки. Наразі жінка перебуває в реанімаційному відділенні медичного закладу.

«Ми діяли як один єдиний організм, – зауважує Володимир Сабов. – Від рятувальників та центральної оперативної диспетчерської до команди нашої бригади та медиків лікарні. Жодного зайвого слова, все чітко, швидко, злагоджено».

«103» нагадує: внаслідок отруєння чадним газом розвивається гіпоксія – дефіцит кисню. Це виникає через те, що в крові молекули чадного газу зв'язуються з гемоглобіном і блокують можливість перенесення кисню до тканин. Це може призвести до незворотних змін у роботі серця та мозку.

Коментар
13/12/2024 П'ятниця
13.12.2024
12.12.2024