Послуга надання стоматологічної допомоги захисникам і захисницям доступна в кожній області України
Доступність послуги безоплатної стоматологічної допомоги захисникам і захисницям динамічно зростає. Кількість медичних закладів, які укладають договір з НСЗУ на пілотний проєкт «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», та пацієнтів, які скористалися цією послугою, щомісяця збільшується.
Водночас за стабільного фінансування, реалізація пілотного проєкту в деяких областях здійснюється не так швидко, розповіли у НСЗУ.
Як запевнив Олександр Порхун, запит на надання послуги зростає, тож держава буде надалі підтримувати її реалізацію.
«Оскільки запит на послугу є і великий, у бюджеті на наступний рік також передбачене фінансування – це буде окрема бюджетна програма, яка стосуватиметься ветеранської політики у сфері охорони здоров’я. Наразі важливо напрацювати механізми, які покращать реалізацію проєкту та зроблять послугу доступною по всій країні», – зазначив Порхун.
Наталія Гусак показала динаміку розвитку проєкту по регіонах і пояснила, з чим потрібно працювати сьогодні.
«Пілотний проєкт починався із 40 медзакладів у квітні. Сьогодні таких 331. У надавачів, які правильно організували процес, проєкт успішно втілився і послуга стала затребуваною серед захисників та захисниць. Якщо результатом нашої минулої зустрічі було зростання кількості закладів, які долучилися до пілотного проєкту, то сьогодні маємо інший виклик. Є законтрактовані заклади, що не почали працювати по цьому пілотному проєкту і протягом декількох місяців не надали жодної послуги зуболікування та зубопротезування нашим захисникам», – зазначила Наталія Гусак.
На сьогодні із 331 надавачів мають договори на пілотний проєкт «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», шість – приватної форми власності. Лідерами по кількості закладів є Полтавська, Тернопільська і Харківська області.
Наталія Гусак підкреслила важливість співпраці із закладами, де висока концентрація військовослужбовців, а, отже, і є можливість отримання ними послуги. Наразі послугою зуболікування скористалося понад чотири тисячі захисників та захисниць, а зубопротезування – більше трьох тисяч. А надавачам сплачено 29 мільйонів гривень за надання послуги зубопротезування та 11 мільйонів гривень – за послугу зуболікування ветеранів та військових.
Наприкінці учасники зустрічі обговорили поширені ситуації, які гальмують процес масштабування надання стоматологічних послуг захисникам. Це і неповна або некоректна інформація щодо отримання послуги; і відмова у наданні послуги через неправомірні бюрократичні норми (наприклад, нібито посвідчення застарілого зразка); і можливість контрактування по одному з будь-яких двох пакетів надання послуг тощо.
Наталія Гусак додала, що наразі НСЗУ активно залучає надавачів послуг до діалогу, аби отримати зворотній зв’язок: «Ми збираємо від надавачів послуг їхнє бачення розвитку проєкту і попросили надавати свої пропозиції, щоб визначити практичні проблемні питання і враховувати їх. Найближчим часом буде сформована експертна група, яка опрацьовуватиме їх».