На Рівненщині перевіряють законність встановлення інвалідності чоловікам призовного віку

01 Листопада 2024, 15:31
На Рівненщині перевіряють законність встановлення інвалідності чоловікам призовного віку 803
На Рівненщині перевіряють законність встановлення інвалідності чоловікам призовного віку

Спеціальні комісії на Рівненщині проводять аудит усіх тих медичних документів чоловіків 25-60 років, яким встановили інвалідність з початку війни.

Про це на брифінгу, який відбувся у Рівненській ОВА, повідомив Олег Вівсяник, директор Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненщини.

«Від початку повномасштабного вторгнення Росії ми вилучаємо документи і проводимо їхню клініко-експертну оцінку, а також повторну експертизу обласними медико-санітарними експертними комісіями. Також буде проведена перехресна перевірка комісією з іншої області. Проте я хочу зазначити, що контроль висновків медико-соціальних експортних комісій є багаторівневий. Скажімо, на рівні області він проводиться на рівні обласних медико-соціальних експортних комісій. Їх у нас є дві – номер один і номер два.  Також вони працюють за напрямками по певним категоріям населення», – зазначив Олег Вівсянник.

Він розповів, що у разі виникнення питання стосовно доречності встановлення інвалідності в обласній медико-соціальній експортній комісії, такі висновки направлялися до інституту реабілітації інвалідів. Їх є дві в нашій державі: це Вінницький, а також Дніпровської центральної медико-соціальної експертної комісії, яку на сьогодні наказом МОЗ ліквідували.

Натомість відомо, що наказом міністра охорони здоров'я така центральна експертна комісія буде створена на базі Дніпровського інституту реабілітації інвалідів.

Читайте також: МОЗ отримало понад три тисячі скарг на роботу МСЕК, їх планують реформувати, – Ляшко

«Процес контролю якості роботи медико-соціальних комісій – постійний і сьогодні він більш ґрунтовний і глибший. На сьогодні обласною медико-соціальною експортною комісією №1 проводиться детальний аналіз усіх медичних справ, які подаються на районні комісії у Рівненській області. Усі справи про інвалідність чоловіків віком від 25 до 60 років направляються на обласну медико-соціальну експертну комісію, де проводиться їх детальний аналіз. Сьогодні я можу чітко заявити, що понад 50 відсотків направляється на перерозгляд або на уточнення, або на продовження лікування», – розповів Олег Вівсянник.

На запитання, яка кількість військово зобов'язаних отримала інвалідність у МСЕКах Рівненщини, починаючи з 2022 року, і скільки висновків про інвалідність такій категорії осіб дали протягом 2020-22 років, Олег Вівсянник зазначив, що реально таку цифру не може назвати.

«Ми не маємо такої цифри загалом, тому що наші військові можуть проходити освічення у медико-соціальних експортних комісіях інших областей, де вони перебувають на лікуванні за станом здоров'я, в тих чи інших медичних госпіталях, в медичних центрах, в центрах реабілітації», – розповів Олег Вівсянник.

Проте за дорученням голови обласної військової адміністрації, міністра охорони здоров'я, ця категорія населення перебуває під особливим контролем і в Департаменті працюють надзвичайно швидко, якісно і оперативно для визначення дійсної втрати працездатності для зазначеної категорії населення.

Нагадаємо, У Рівному викрили чергову членкиню МСЕК, учасницю масштабної схеми з отримання фіктивної групи інвалідності.

За даними досудового розслідування, жінка була однією з учасниць схеми, яку нещодавно викрили на Рівненщині. Її, нагадаємо, організували три жительки Рівненського району. За 16700 доларів США вони забезпечували фіктивне лікування вигаданих діагнозів, на основі яких, зрештою, оформлювали клієнтам групи інвалідності для ухилення від мобілізації та можливості виїзду за кордон, повідомляють у пресслужбі обласної прокуратури. 

Читайте такожМОЗ та представники СБУ провели зустріч з головами МСЕК та обіцяли жорстко реагувати на прояви корупції

На Рівненщині замінять усіх керівників МСЕК

 

Коментар
13/12/2024 П'ятниця
13.12.2024
12.12.2024