Чи можуть військові оскаржити рішення про інвалідність на тлі скандалів із МСЕК
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що військові можуть оскаржити рішення МСЕК щодо інвалідності. МОЗ планує ліквідувати МСЕК до 1 січня 2025 року та прискорити реформу через виявлені зловживання
Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час пресконференції, передає «УНН».
На запитання, чи можуть військові, у яких неправильний висновок МСЕК, подати його на перегляд, Ляшко відповів:
«Можуть. Дивіться, питання в тому, що є робота з виконання рішення РНБО, де чітко поставлено задача, кого ми зобов’язані переглянути, які справи, тут робота наша з правоохоронними органами, ми всі ці справи переглянемо, це 100%. Паралельно з цим проводиться робота по перегляду справ, формуються комісії, це не одноразово для всіх осіб від 25 років до 60 чоловічої статі, яким була встановлена інвалідність під час воєнного стану. Щодо того, хто не погоджується, також ви можете звернутися на оскарження рішення районної до обласної МСЕК, якщо обласна МСЕК, то до центральної МСЕК», – розповів Ляшко.
Читайте також: У Рівному викрили організаторок схеми ухилення від мобілізації через МСЕК
Окрім того, Ляшко нагадав, що з 1 січня 2025 року МСЕКів не повинно бути.
«Потенційно ми розраховували пізніше запустити, зараз через те, що викрили правоохоронні органи, ми побачили, що треба пришвидшувати нашу роботу й за ці два місяці буде надолужено все те, що розраховувалося реалізувати у 2025 році», – заявив Ляшко.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним Хмельницькою МСЕК.
Після скандалів із корупційними викриттями голів МСЕК жорстко і принципово реагувати на порушення закону при виявленні фактів надання неправомірного статусу інвалідності для ухилення від мобілізації закликали міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та представники СБУ.
Також ми писали про те, що, Міністерство охорони здоров'я отримало понад три тисячі скарг на роботу медико-соціальних експертних комісій. МСЕК планують реформувати.
Читайте також: Чому піймані на корупції члени МСЕК не отримують реальних термінів ув'язнення
Ляшко закликав людей телефонувати на гарячі лінії та повідомляти про порушення в роботі МСЕК, якщо такі є.
За його словами, після отримання скарг у МСЕК відправляють перевірки для того, щоб пересвідчитись, чи скарги підтверджуються.
Читайте також: Оголосили підозру 64 посадовцям МСЕК, кілька тисяч висновків про інвалідність скасували