Як діяти, коли ваша близька людина повернулась з-за кордону та потребує паліативної допомоги

15 Жовтня 2024, 16:29
Як діяти, коли ваша близька людина повернулась з-за кордону та потребує паліативної допомоги 319
Як діяти, коли ваша близька людина повернулась з-за кордону та потребує паліативної допомоги

Права українців на доступ до безоплатних медичних послуг через відсутність у країні не втрачаються.

Тож коли люди повертаються з-за кордону додому, вони можуть розраховувати на весь обсяг медичної допомоги, гарантованої Програмою медичних гарантій, повідомили у Нацслужбі здоров'я. 

У НСЗУ розповіли, як діяти, якщо ваша близька людина повернулась з-за кордону і не має шансу одужати та потребує паліативної допомоги.

1. Паліативна медична допомога може бути надана як в лікарні, так і за місцем перебування важкохворої людини. Для цього у Програмі медичних гарантій передбачено два медичні пакети: «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям» та «Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям».

2. Вибір — знаходитись у лікарні або у рідних стінах — залежить від стану здоров’я пацієнта та можливостей рідних організувати такий догляд вдома. Також варто брати до уваги думку лікаря.

3. Якщо людина розраховує на паліативну допомогу в лікарні, потрібно:

  • мати направлення або лікаря первинної медичної допомоги, або лікуючого лікаря, або лікаря мобільної паліативної допомоги (направлення не потрібно у разі переведення пацієнта/пацієнтки з іншого медзакладу або клінічного підрозділу лікарні);

  • звернутись в одну із найближчих лікарень, яка має договір із НСЗУ за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям».

При виборі лікарні місце реєстрації пацієнта чи його/її рідних не мають значення. Але важливо, щоб у паліативному відділенні обраної лікарні були вільні місця. Якщо ж відділення повністю заповнено, можна шукати інший медичний заклад.

4. Якщо у вашій ситуації найдоцільніша паліативна допомога за місцем перебування пацієнта/пацієтки, потрібно:

  • мати направлення або лікаря первинної медичної допомоги, або лікуючого лікаря (направлення не потрібно, якщо пацієнта переводять з лікарні під нагляд спеціалістів паліативної служби);

  • звернутись до того медичного закладу, який має договір із НСЗУ за пакетом «Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям».

З питаннями у пошуках лікарні допоможуть дашборд «Електронна карта місць надання послуг із медичної допомоги» або контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

Коментар
06/11/2024 Середа
06.11.2024
05.11.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром