На Одещині судитимуть двох лікарів – батька й сина, які налагодили сімейний «бізнес» на військовозобов’язаних
Слідчі завершили розслідування справи відносно 44-річного завідувача одного з відділень Одеської психіатричної лікарні та його 66-річного батька, який працював в тому ж відділенні лікарем-ординатором.
Родичі за хабарі «діагностували» призовникам психічні захворювання, за що можуть на 10 років потрапити за ґрати, повідомили у поліції Одеської області.
Нагадаємо, викрили та задокументували ділків співробітники управління стратегічних розслідувань в Одеській області ДСР НПУ зі слідчими відділення поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1.
Під час досудового розслідування поліцейські встановили, що син та батько налагодили «бізнес» на чоловіках, які за віком підлягають мобілізації, але не бажають служити в армії. Родичі за грошову винагороду видавали «клієнтам» лікарські висновки щодо психічних захворювань для уникнення призову на військову службу, а також довідки про стаціонарне лікування в психіатричній лікарні для пред’явлення працівникам територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Читайте також: ДБР викрило керівницю МСЕК та її сина – керівника облуправління пенсійного фонду на незаконному збагаченні на мільйони доларів
Правоохоронці затримали зловмисників під час реалізації однієї з таких оборудок, що коштувала «клієнту» 165 тисяч гривень. У кабінеті завідувач відділення вручив останньому підписану власноруч та батьком довідку з інформацією про те, що чоловік нібито вже два тижні перебуває у них на стаціонарному лікуванні, а також рецепт від психічних розладів.
Читайте також: МОЗ отримало понад три тисячі скарг на роботу МСЕК, їх планують реформувати, – Ляшко
«Гіппократи» отримали від чоловіка 1000 доларів неправомірної вигоди в якості завдатку. Решту обумовленої суми військовозобов’язаний мав сплатити після отримання висновку з неправдивим діагнозом психічного захворювання.
Поліцейські затримали медиків у процесуальному порядку. Під час обшуків у їхніх службових кабінетах та за місцем мешкання слідчі вилучили 1000 доларів, які ділки отримали за свої «послуги», та інші гроші, службову документацію, «чорнові записи», мобільні телефони й інші речі, що мали значення у справі. На час досудового розслідування на кошти було накладено арешт. Рішення щодо них прийме суд.
Читайте також: Чому піймані на корупції члени МСЕК не отримують реальних термінів ув'язнення
Затриманим суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 241 тис. 920 грн, яким вони скористались. Втім, до роботи правопорушники більше не приступили: за клопотанням слідчих суд відсторонив їх від займаних посад.
«Зібравши достатньо доказів, ми висунули фігурантам обвинувачення у вимаганні та одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе, за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням наданого службового становища, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Обвинувальний акт скеровано до суду. Згідно з ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, правопорушникам загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Досудове розслідування тривало під процесуальним керівництвом прокурорів Приморської окружної прокуратури міста Одеси, які будуть підтримувати державне обвинувачення в суді», – повідомив старший слідчий відділення поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 Віталій Гаврищук.
Читайте також: У Рівному викрили організаторок схеми ухилення від мобілізації через МСЕК
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром