Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який вдосконалює контроль за БАДами

ВРУ ухвалила в першому читанні законопроєкт, який вдосконалює контроль за харчовими доповнювачами (дієтичними добавками, які в побуті називають БАДами).
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.
Урядовий законопроєкт, ініційований МОЗ, посилює відповідальність за виробництво та реалізацію таких добавок, якщо вони не відповідають вимогам законодавства.
«Людина, купуючи той чи інший засіб, має чітко розуміти, що саме вона купує. Водночас ми бачимо випадки, коли виробники реєструють ліки під виглядом БАДів. Це вводить в оману споживачів, ставить під загрозу їхнє здоров’я, а також є проявом недоброчесності, адже регулювання обігу БАДів значно відрізняється від регулювання обігу лікарських засобів. Біологічно активні добавки — це не ліки й не чарівні пігулки. Їхнє призначення може бути допоміжним, проте визначати потребу в них може тільки лікар», – говорить міністр Віктор Ляшко.
Він також нагадав, що не так давно Антимонопольний комітет України оштрафував виробника БАДів на 450 тисяч гривень за недобросовісну конкуренцію і введення в оману споживачів. Зокрема, виробник приписував дієтичній добавці лікувальні властивості, доказів яких немає.
Яких порушень найчастіше припускаються виробники та реалізатори БАДів
-
наявність складників, які можна використовувати виключно для виготовлення ліків (у тому числі рецептурних);
-
відсутність у складі заявлених білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин або інших речовин з поживним або фізіологічним ефектом;
-
невідповідність маркування вимогам, зокрема зазначення, що вони мають лікувальний ефект.
Документ визначає чіткі механізми введення в обіг харчових доповнювачів, а також вимог до речовин, що можуть використовуватися для їхнього виробництва. Він також дозволяє МОЗ затвердити перелік таких речовин і дози, дозволені до застосування у харчових доповнювачах.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром