Майже половина опитаних жителів Одещини відчувають високий ступінь депресії
В межах Всеукраїнської програми психічного здоров'я Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб провів анонімне опитування за анкетою Бека серед 850 респондентів для оцінки стану психічного здоров'я.
Результати опитування, яке тривало протягом березня-вересня, опублікували на сторінці установи у фейсбуці.
Основні результати:
-
Відсутність проявів депресії 4% респондентів (29 осіб)
-
Легкий ступінь депресії: 14% (100 осіб)
-
Середній ступінь депресії: 14% (237 осіб)
-
Високий ступінь депресії: 49.1% (353 осіб)
Психоемоційний стан:
-
82% респондентів зазначили, що почуваються погано.
-
13.8% відповіли: «Мені весь час сумно, і я нічого не можу з собою поробити».
-
31% повідомили: «Мені так скучно і сумно, що я не в силах більше терпіти».
Симптоми депресії:
-
Стійкий пригнічений настрій: зменшений інтерес або задоволення від будь-якої діяльності більше ніж 2 тижні у 46.1% респондентів.
-
Втомлюваність: 30% швидко втомлюються, 21.8% відчувають стомлення навіть при мінімальних зусиллях, 2.1% настільки втомлені, що нічого не можуть робити.
Більше половини опитаних стикаються з проявами депресії різного ступеня, що вимагає посиленої уваги до психічного здоров'я та підтримки. Анкета допомогла виявити критичні аспекти психосоціального благополуччя мешканців Одеської області та дозволяє розробити заходи для покращення їхнього стану.
Саме тому, в рамках місяця обізнаності про ментальне здоров'я, Центр організовує на території Одеської області низку заходів. Зокрема, це зустрічі в громадах на теми «Професійне вигорання» та «Депресія у дітей і підлітків», які спрямовані на надання підтримки та підвищення обізнаності з цих питань.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром