В Охматдиті вперше провели алогенну трансплантацію кісткового мозку дитині з Одещини з рідкісним вродженим захворюванням
У відділенні Охматдит вперше успішно провели алогенну трансплантацію кісткового мозку дитині з рідкісним вродженим захворюванням кровотворної системи: анемією Даймонда-Блекфена, асоційованої з мутацією RPL35А (синдром недостатності кісткового мозку).
Про це повідомили на сторінці Охматдиту у фейсбуці.
9-річна дівчинка Віталіна – родом із Одеської області. Вона з перших місяців життя мужньо та стійко бореться із цією недугою.
Така нозологія – це важке, генетично обумовлене захворювання, яке характеризується персистенцією анемії через порушення функції кісткового мозку, залежністю від замісних трансфузій еритроцитарної маси, і як наслідок, патологічним відкладенням заліза у внутрішніх органах.
Також часто спостерігаються вроджені вади розвитку, схильність до онкологічних захворювань та ендокринних дисфункцій. Цей різновид анемії лікується як правило гормонами-глюкокортикоїдами, втім в маленької пацієнтки, на жаль, цей метод терапії виявився неефективним.
Читайте також: Ліки всередині нас: як донорство кісткового мозку рятує життя людей з раком крові
Страшний діагноз у шість місяців, Дівчинці та її родині довелось багато чого пережити: це і регулярні відвідини лікарень, постійні переливання препаратів крові.
Варто відзначити, що відділення ТКМ НДСЛ «Охматдит» – це передовий центр в Україні, який має успішний досвід проведення алогенної трансплантації ГСК діткам із синдромами недостатності кісткового мозку, гемоглобінопатіями (бета-таласемія), рядом інших рідкісних генетичних патологій.
Читайте також: «Найкращий мотив – врятувати життя»: студент спростував міфи про донорство кісткового мозку
Випадок з Віталіною є унікальним. Раніше не було можливості отримати подібне лікування в Україні. Дівчинка з рідними намагалися зробити трансплантацію кісткового мозку за кордоном, але не вдалося. Тому повернулися з надією отримати лікування вдома. Велика подяка медикам в Одесі, які з шість місяців спостерігали за станом дівчинки та звернулися по допомогу.
Враховуючи характер основного захворювання, з метою запобігання потенційним ускладненням, київські спеціалісти вирішили провести дівчинці алогенну трансплантацію від повністю сумісного донора – рідної сестрички.
Незважаючи на складний перебіг раннього післятрансплантаційного періоду, наразі дівчинка почуває себе задовільно, зникла потреба в замісних трансфузіях крові, зафіксовано гематологічну реконституцію.
«Ми бажаємо нашій усміхненій та красивій Віталіні якомога швидше відновитись, повернутись до рідного дому та забути про лікарняні стіни, які забрали в неї щасливе дитинство. А понад усе – жити в мирній Україні! Дякуємо спеціалістам Охматдиту, лікарям суміжних спеціальностей, які роблять усе можливе, аби дітки із подібними захворюваннями отримували якісну та вчасно надану медичну допомогу», – йдеться у дописі.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром