Лікарі запустили петицію про скасування рішення Мінфіну перевести медзаклади на казначейські рахунки
Заступник директора Коломийської первинки Назар Козовий створив петицію, в якій просить скасувати норму Мінфіну перевести медичні заклади на казначейські рахунки.
Про це лікар написав на своїй сторінці у фейсбуці.
За його словами, під час спілкування з колегами з усієї країни з’ясувалося, що багато хто не в курсі проблеми з переведенням рахунків та залишків коштів медичних закладів на казначейські рахунки. Цю норму передбачили у проєкті Держбюджету на 2025 рік. Тож, якщо його приймуть, ця норма запрацює із березня 2025 року.
«А багато з тих, хто знає про цю проблему, просто спостерігають, як розвиваються події. Підтвердженням цього є те, що петицію до ВРУ вже практично ніхто не підписує, та й звернень майже ніхто не пише. Мабуть, багато хто вважає, що рішення Комітету з питань здоров’я нації є вирішальним, і вже все добре. Але спішу засмутити таких людей — рішення вищезгаданого комітету лише один крок до досягнення нашої цілі. А ціль, нагадаю, — це подальша автономність медичних закладів», – зазначає лікар.
«Викладена інформація в законопроєкті державного бюджету України на 2025 рік щодо переведення рахунків суб’єктів господарювання, що надають медичні послуги, у Державне казначейство з банківських установ, ставить під загрозу реалізацію реформи системи охорони здоров’я України та відбере автономність надавачів медичних послуг і можливість вільно, відповідно до потреб закладу, розпоряджатися заробленими коштами.
Однією з істотних переваг реформи охорони здоров’я став перехід на роботу з банківськими установами, що позитивно вплинуло на швидкість проведення розрахунків з постачальниками та підрядниками, зменшило ризики виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.
Робота з Державною казначейською службою створює постійні бюрократичні перешкоди з суттєвим збільшенням часу на проведення будь-яких фінансових операцій та необґрунтованими вимогами надавати пояснення щодо кожної виплати. Постанова Кабінету Міністрів України від 09.06.2021р. №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» паралізує діяльність установ, унеможливлює вчасні закупівлі, відлякує постачальників товарів, робіт та послуг.
Такі процеси є суттєвим втручанням у процес управління медичними підприємствами, які ведуть до втрати спроможності керівництва швидко приймати рішення та розвивати медичні заклади.
Ініціатива Міністерства фінансів є незаконною, оскільки відповідно до чинного Господарського Кодексу України та Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затвердженої Постановою правління Національного Банку України від 29.07.2022 року №162 у редакції від 24 листопада 2023 №151, підприємства мають право відкривати рахунки в будь-яких банках України відповідно до власного вибору. Це незаконне втручання у діяльність медичної установи та порушення права на автономне господарювання.
Прохання не допустити реалізацію запропонованих змін, які спричинять негативні наслідки у сфері охорони здоров’я та знівелюють позитивні здобутки реформи».
Петицію до Верховної Ради можна підписати за посиланням.
Станом на 9 жовтня 16 годину петицію підписали 7447 людей. Аби її розглянули у Верховній Раді, потрібно зібрати до 23 грудня 2024 року ще 17553 підписи.
Нагадаємо, у проєкті Держбюджету на 2025 рік посадовці заклали вимогу перевести усі медзаклади на казначейські рахунки, що фактично спричинить колапс у роботі системи охорони здоров’я і залишить мільйони пацієнтів без необхідної медичної допомоги під час війни.
Якщо проєкт Держбюджету ухвалять в такому вигляді, то медичні заклади у 2025 році не зможуть оперативно розпоряджатися власними коштами, закуповувати ліки та виплачувати заробітні плати медикам.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром