«Охматдит» оголосив тендер на проведення протиаварійних робіт в корпусі, пошкодженого під час обстрілу
Найбільша дитяча лікарня України «Охматдит» оголосила тендер в електронній системі Prozorro на першочергові протиаварійні роботи із захисту від зовнішнього впливу будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу «Охматдит», пошкодженого через російську атаку.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.
Йдеться передусім про заходи з мінімізації шкідливого впливу осінньо-зимових погодних умов на стан будівлі та її функціонування.
Очікувана вартість закупівлі становить понад 9,5 мільйона гривень з ПДВ. Вона визначена на підставі технічного звіту з відомістю дефектів (дефектний акт), розробленої кошторисної документації, яка отримала позитивну експертну оцінку.
Платником зазначеної закупівлі виступає благодійний фонд «Таблеточки», а замовником – «Охматдит».
Строк надання послуг з поточного ремонту – до 15 листопада 2024 року.
Важливо зазначити, що протягом проведення ремонту лікарі продовжуватимуть надання медичної допомоги у цьому корпусі.
«Охматдит» залучив Державний науково-дослідний та проєктно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція» до виконання передпроєктного обстеження технічного стану будівельних конструкцій зі складанням кошторисної документації за об’єктом: «Передпроєктне обстеження технічного стану будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України по вул. Чорновола, 28/1 в Шевченківському районі м. Києва, пошкодженої внаслідок збройної агресії РФ».
Нині завершено перший етап інструментального обстеження, необхідний для закупівлі невідкладних протиаварійних робіт. За його результатами «НДІпроектреконструкція» передали лікарні «Охматдит» технічні звіти, кошторисну документацію, дефектний акт, експертну оцінку (позитивну) на першочергові протиаварійні роботи. Експертну оцінку документації виконали в ДП «Укрдержекспертиза».
Медичні закупівлі України та Рада з відновлення допомогли «Охматдиту» визначитися із закупівельною стратегією. Першочергово будуть закуповуватись протиаварійні роботи для забезпечення функціонування лікарні в осінньо-зимовий період. Згодом буде оголошена окрема закупівля на основні відновлювальні роботи.
Ознайомитися з деталями закупівлі можна за посиланням.
Невідкладні протиаварійні роботи пошкодженого корпусу передбачають:
- заходи щодо заповнення віконних та дверних прорізів, які були вибиті під час вибуху
- відгородження частини приміщень тимчасовими конструкціями з метою зберігання будівлі від впливу зовнішніх факторів
- захист інженерних мереж, часткову їх заміну (радіатори опалення), які після вибуху залишились відкритими та мають прямий контакт з зовнішнім середовищем.
Наразі майже всі відділення «Охматдиту» відновили роботу, окрім відділення хронічного гемодіалізу. Його пацієнти отримують медичну допомогу в Київській міській дитячій клінічній лікарні №1. Відділення трансплантації кісткового мозку функціонує на базі «Охматдиту» і Київського міського центру нефрології та діалізу. Решту відділень розподілили між будівлями «Охматдиту», які не зазнали ушкоджень, або були ушкоджені частково.
У першу чергу використовуються приміщення пошкодженого сучасного корпусу. Тому виконати комплекс робіт, які забезпечать умови для його функціонування в зимовий період, є першочерговим завданням.
Довідково. Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу. Це – найбільша дитяча лікарня в Україні, розрахована на 720 ліжок (із них 45 – реанімаційні). Щороку в ній виконують понад 9 000 операцій.
8 липня 2024 року лікарня зазнала значних руйнувань внаслідок російської ракетної атаки.
Для того, щоб процес відбудови здійснювався прозоро, МОЗ створило Раду з контролю відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель лікарні.
До неї увійшли представники благодійників, які зробили найбільші пожертви на відбудову, проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, по одному представнику МОЗ України та «Охматдиту», а також семеро представників громадянського суспільства.
Читайте також: Майже 30 відділень Охматдиту відновили роботу після ракетного удару росіян 8 липня
Нагадаємо, 8 липня Росія завдала ракетного удару по найбільшій дитячій лікарні України «Охматдит». Ракетний удар знищив корпус токсикології, в якому перебували важкохворі діти на діалізі – очищенні крові при нирковій недостатності. Тоді унаслідок удару по лікарні загинула лікарка зі Львова Світлана Лук’янчик та чоловік, який прийшов відвідати хворого.
Також жертвою серед дітей став маленький хлопчик, що на момент російської атаки по лікарні, був у реанімації. Про смерть дитини повідомили 10 липня.
Читайте також: Під час ракетної атаки росіян на київські медзаклади 8 липня загинуло шість медичних працівників
У Києві помер 7-річний хлопчик, який перебував в «Охматдиті» на момент російської атаки
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром