У МОЗ нагадали, чим небезпечне самолікування

29 Вересня 2024, 17:16
Самолікування 994
Самолікування

Ліки, які людина призначає сама собі без консультації з лікарем, можуть серйозно нашкодити.

Про це нагадують у Міністерстві охорони здоров'я.

«Пошити собі спідницю, не звертаючись до кравчині, чи підстригтися без перукаря загалом може кожен. Звісно, результат навряд чи буде таким самим, якби ви звернулися до фахівців. А втім, некрасива спідниця чи невдала зачіска не завдадуть непоправної шкоди вашому здоровʼю. А от ліки, які ви призначили собі самі, цілком здатні на це», – кажуть у МОЗ.

Тож фахівці підготували перелік небезпечних помилок, яких найчастіше припускаються ті, хто практикує самопризначення ліків.

Вживання не тих ліків

Правильно встановити діагноз може лише лікар. Неправильний діагноз = неправильні ліки. Та навіть якщо вам пощастить вгадати, яка саме у вас хвороба, дібрати правильні ліки, не маючи для цього потрібних знань і досвіду, вкрай складно.

Вживання несумісних ліків

Чимало препаратів є несумісними. Лікарі про це добре знають і ніколи не призначать вам одночасний прийом таких лікарських засобів. Ви можете навіть не здогадуватися про несумісність ліків і нашкодити собі лікуванням.

Неправильне дозування

Кожен препарат містить у собі певну концентрацію активної речовини. Якщо вживати нижчу концентрацію, ніж потрібно, ліки не подіють. Вищу — подіють не так, як треба: спричинять побічні ефекти тощо.

Неадекватна тривалість вживання

Самостійно визначити, протягом якого часу слід вживати той чи інший препарат, дуже складно. Навіть попри детальне ознайомлення з інструкцією. Тільки лікар може визначити, скільки днів має тривати лікування, щоб воно дало потрібний ефект.

Щоб уникнути помилок, які можуть призвести до сумних наслідків, не вдавайтесь до самолікування!

Читайте також: Міфи про народну медицину: що працює, а що – ні

Коментар
06/12/2024 П'ятниця
06.12.2024
05.12.2024