У центрах крові хочуть створити підрозділи рекрутингу донорів
В Україні працюють над створенням підрозділів рекрутингу донорів – вони з'являться у всіх центрах крові.
Навчанню фахівців центрів крові з усіх регіонів був присвячений тренінг з міжнародною участю «Створення сприятливого середовища для розвитку добровільного безоплатного донорства крові та компонентів крові». До проведення тренінгу долучилися представники профільних громадських організацій, повідомили в Українському центрі трансплант-координації.
Вивчення зарубіжного досвіду та обмін напрацюваннями між колегами з усієї України допоможуть впровадити уніфікований підхід до роботи рекрутерів, які залучають донорів.
Як зазначають у Центрі трансплант-координації, створення підрозділів рекрутингу донорів передбачено Стратегією розвитку добровільного безоплатного донорства крові та компонентів крові на період до 2028 року.
Підрозділи рекрутингу забезпечуватимуть:
-
постійний контакт з потенційними та регулярними донорами крові;
-
розробку та впровадження комунікаційних стратегій і кампаній по залученню добровільних безоплатних донорів;
-
створення на майданчиках донацій крові умов, які відповідають очікуванням і потребам тих, хто приходить донувати;
-
співпрацю з громадськими організаціями, які працюють задля розвитку добровільного безоплатного донорства.
«Наше найголовніше завдання – зробити так, щоб системна робота центрів крові призвела до повноцінного управління фондом регулярних донорів в Україні. Щоб досягти цього, як і у всьому цивілізованому світі, ми рухаємося у напрямку добровільного безоплатного донорства на регулярній основі. Роль підрозділів рекрутингу є особливо важливою – вони мають налагодити з донором таку співпрацю і створити для нього такі умови, щоб він відчув важливість своєї місії та шанобливе ставлення до нього і прийняв рішення про регулярне донорство. Тільки такий підхід допоможе нам досягти кінцевого результату – щоб кожен пацієнт в Україні, який потребує послуг трансфузії, міг отримати їх вчасно і відповідно до потреби», – зазначив Олександр Сергієнко, заступник генерального директора СДУ «Український центр трансплант-координації».
В Україні єдиною професійною системою рекрутингу та координації донорів є ДонорUA. Платформа розвиває донорський рух з 2015 року, і на сьогодні має в базі майже 180 тисяч зареєстрованих донорів.
Більшість людей навіть не уявляє, скільком пацієнтам потрібна кров. Поранені військові та цивільні жертви обстрілів, дорослі та діти з онкологічними та серцево-судинними захворюваннями, постраждалі від нещасних випадків, породіллі та немовлята, пацієнти під час операцій — це сотні тисяч людей, чиї життя залежать від донорів.
Ще до 2022 року в Україні близько 75% пацієнтів, які потребували крові, не отримували її вчасно, і змушені були шукати донорів самотужки. Загалом у світі кожна третя людина у світі бодай один раз у житті потребує переливання.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром