Волинянам нагадали правила виклику бригад екстреної меддопомоги
Нерідко на “103” телефонують через підвищену температуру. Диспетчер каже, що це не є підставою для виклику бригади.
То коли варто набирати «103» або «112» – розповіли у Волинському обласному центрі екстреної меддопомоги.
Необхідно запам’ятати, що карета швидкої допомоги виїжджає тоді, коли потрібен терміновий порятунок життя, ситуація загрозлива, пацієнт/ка не може впоратися зі станом самостійно або потребує термінової госпіталізації.
Наприклад:
-
ознаки інсульту (порушення мовлення, рухів з одного боку тіла, несиметрична посмішка, оніміння тощо);
-
симптоми інфаркту міокарда (біль в області серця, що триває понад 30 хвилин і не знімається нітрогліцерином, нудота, страх смерті тощо);
-
сильний біль у животі різної локалізації, різка його поява, особливо — якщо біль наростає;
-
серйозна алергічна реакція;
-
втрата свідомості (будь-яка);
-
порушення дихання, зокрема через потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи або ж унаслідок захворювання (наприклад, при коронавірусній інфекції);
-
серйозні травми, кровотеча, ДТП;
-
тепловий чи сонячний удари;
-
ниркова коліка;
-
блювання кров’ю;
-
епілептичний напад, який триває понад 30 хвилин (епістатус) або ж напад, за якого відбулося травмування при падінні людини;
-
інші стани, що загрожують життю.
Якщо під час спілкування диспетчер виявить підстави для виїзду «швидкої», то направить бригаду до пацієнта. Якщо ж таких підстав немає, то буде надана консультація по телефону.
Наприклад, у разі підвищення артеріального тиску, яке стається періодично, необхідно звернутися до сімейного лікаря, який/яка допоможуть підібрати постійні ліки від тиску.
Не слід розраховувати на приїзд «швидкої» за кожного гіпертонічного кризу.
Також підвищення температури тіла при застудних та інших вірусних хворобах не є причиною для виклику, як і типові прояви хронічних хвороб.
Важливо розуміти, що команда «швидкої» не може забезпечити тривале лікування та спостереження, яке потрібне при перерахованих пролонгованих станах.
Якщо ви маєте хронічні хвороби, не відкладайте візит до лікаря/ки, не чекайте моменту, коли хвороба загостриться. Пройдіть обстеження та отримайте призначення заздалегідь, аби контролювати свої показники та самопочуття.
«Тоді Вам не знадобиться «швидка». А бригади «швидкої» будуть там де вони найбільше потрібні. Непрофільні виклики надмірно навантажують систему та крадуть шанс у інших. І саме тоді виникають трагічні історії про те, як швидка їде цілу годину та не встигає до хворого або хворої. Піклуйтесь про себе — адже це запорука власного благополуччя», – зазначають у Волинські екстренці.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром