У Волинському національному університеті відбулась урочиста посвята медиків-першокурсників
У Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулось урочисте одягання білого халата. Сто шістдесят девʼять першокурсників медичного факультету символічно одягнули халати у четвер, 5 вересня.
Урочисте одягання білого халата — традиційна важлива подія для першокурсників медичних вишів. Церемонія, яку часто називають «посвятою у медики» символізує перший крок студентів до професії лікаря. Варто додати, що білий халат є не лише частиною медичного одягу, а й символом чистоти, відповідальності та гуманності, які повинен нести кожен фахівець галузі охорони здоровʼя.
Захід розпочався з хвилини мовчання. Усі присутні схилили голови в памʼять про полеглих героїв.
Із вітальними словами до усіх присутніх звернувся ректор Волинського вишу Анатолій Цьось.
«Щиро хочу подякувати за те, що ви залишилися в Україні і обрали найгуманнішу спеціальність. Медицина — це та галузь, яка не пробачає помилок. Навчання буде непростим, але ви маєте всі умови для отримання якісної медичної освіти. Бажаю усім вам реалізувати свій потенціал і зробити усе, щоб наблизити довгоочікувану Перемогу»,— звернувся до майбутніх медиків ректор вишу Анатолій Цьось.
На урочистості був присутній начальник управління охорони здоров’я Волинської обласної адміністрації Юрій Легкодух, який привітав першокурсників із прийняттям важливого рішення у їхньому житті — стати медиками.
«Це жертовна професія, але разом із тим — благородна, адже ви будете допомагати людям. Бажаю, щоб ви по-справжньому закохались у ту справу, яку обрали. Хочу за декілька років побачити вас серед найкращих фахівців. Памʼятайте, що кожен із вас — частинка медичної спільноти Волин», — сказав Юрій Легкодух.
До усіх присутніх із привітальними словами звернувся декан медичного факультету Андрій Поручинський. Він побажав студентам успіхів та Перемоги!
Перед тим, як здійснити символічний крок, майбутні медики дали Обіцянку білого халату, пообіцявши дотримуватись усіх морально-етичних принципів лікарської поведінки.
Текст обіцянки для всіх студентів зачитав студент першого курсу спеціальності «Медицина» Тарасюк Ярослав. Після цього, традиційно, під звучання гімну «Gaudeamus», першокурсники одягнули халати.
Як стало відомо, майбутні медики розпочали навчання за чотирма спеціальностями - «Медицина», «Фармація», «Фізична терапія та реабілітація», «Ерготерапія». Варто додати, що останню із них цьогоріч в університеті відкрили вперше.
Студенти розповідають, що шлях до вступу був нелегким, однак обрали медичні спеціальності через їхню важливість та благородність.
«Вважаю, що найважливіша професія — медика, адже саме лікарі рятують життя людей. На жаль, в нашій країні йде війна, внаслідок якої щодня потерпає велика кількість людей, яким потрібна допомога реабілітологів та фізичних терапевтів. Саме тому для себе я обрала спеціальність «Фізична терапія та реабілітація». Щоб вступити на медичний факультет, довелось старанно навчатися у школі, аби успішно скласти вступні випробування. Впевнена, що я обрала найкращий для себе університет, адже, як мені відомо, під час навчання студенти обраної мною спеціальності можуть закріплювати практичні знання в медичних закладах Луцька, навчаючись у провідних фахівців», – розповідає першокурсниця Катерина Василюк.
Серед цьогорічних першокурсників є й ті, які здобувають медичну освіту не вперше.
«У 2007 році я закінчила медичне училище, після чого працювала маніпуляційною медсестрою в ТМО Любомльського та Шацького районів. За шість років роботи отримала чималий досвід. Після декрету здобула освіту косметолога-естетиста та нутриціолога. Пропрацювавши вісім років, я зрозуміла, що можу більше допомагати людям, а для цього потрібно вчитись далі. Саме тому я знову у студентських рядах. До вступу готуватись було важко, оскільки після школи пройшло багато років. Але щоденні посиденьки за підручниками дали свій результат. Вірю, що навчання у Волинському національному університеті поглибить мої знання, які допоможуть мені стати кращим фахівцем», — розповіла студентка Роза Дударчук.
Нагадаємо, медичний факультет Волинського національного університету імені Лесі Українки функціонує з 2020 року, забезпечуючи здобуття вищої освіти з галузі охорони здоровʼя.
Роман МИРОНЮК