Миколаївська дитяча лікарня №2 – серед кращих практик відповідального засновництва
За останні два з половиною роки Миколаївська дитяча лікарня №2 як і місто пережили багато важких моментів. Активні бойові дії, постійні обстріли, відсутність водопостачання — у таких умовах лікарня працювала майже весь 2022 рік.
Про кращі практики відповідального засновництва, серед яких – Миколаївська дитяча лікарня №2, розповіли у Нацслужбі здоров'я.
«Перші дні війни ми взагалі ховалися у підвалі, де були наші майстерні. Медсестри та санітарки стягували туди ліжка та матраци», — так пригадує початок повномасштабного вторгнення Любов Савчук, керівниця Миколаївської дитячої лікарні №2.
Після деокупації Херсону до Миколаєва почало повертатися життя. Зокрема, побільшало пацієнтів і у дитячій лікарні, що свідчить про повернення людей, які виїхали з міста на початку вторгнення.
Нині дитяча лікарня №2 планує свій подальший розвиток. Пріоритет для закладу – збереження кадрового потенціалу. В лікарню шукають молодих фахівців. У лікарні також розвивають нові напрями. Вже кілька років у закладі успішно надають послуги із реабілітації новонароджених.
«Відділення реабілітації — це те відділення, де до мене приходить завідувач і каже: «Я знайшла гарного спеціаліста. Будемо брати?». Я відповідаю, що будемо брати всіх, хто гарний спеціаліст. Хочеться, аби ті діти, які залишилися у Миколаєві, отримали всю необхідну медичну допомогу. Хай це немовлята, але вони страждали, ще не народившись. Пацієнтів дуже багато», — розповідає директорка дитячої лікарні.
Цьогоріч у лікарні планують розширення переліку послуг та відкриття нових відділень. Зокрема, хірургічного. У цьому медичному закладу допомагає місцева влада, яка фінансує та підтримує роботи у відділенні.
«Є вимоги до загальних лікарень, кластерних, надкластерних. Щоб бути загальною лікарнею – нам потрібно, щоб було відділення хірургії. Зараз тривають роботи, ми маємо велику надію, що у цьому році відділення запрацює. Вже є лікарі, які готові до нас прийти. Добре, що місцева влада з нами, відчуваємо цю підтримку», — ділиться планами керівниця медичного закладу.
Можливості розвиватися у лікарні, зокрема, завдячують співпраці з Національною службою здоров'я України. Завдяки зрозумілим та чітким правилам медичний заклад може планувати власну діяльність і подальший розвиток. «Якщо виконувати договір так, як підписуєшся і несеш за це відповідальність, — то все дуже добре. Правду казати легко та приємно», — говорить Любов Савчук.