Медичні заклади Закарпаття отримали вакцину від поліомієліту, дифтерії, правця, кору, краснухи та епідемічного паротиту

В Закарпатській області завершили чергове розвезення імунобіологічних препаратів до медзакладів для проведення рутинних профілактичних щеплень від поліомієліту, дифтерії, правця, кору, краснухи та епідемічного паротиту.
Про це повідомили у Закарпатському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Також в установі розповіли про те, як же відбувається розвезення вакцини в регіоні.
Регіональний склад МІБП ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ України» для зберігання імунобіологічних препаратів облаштовано відповідно до вимог системи «холодового ланцюга» за рекомендаціями ВООЗ: холодовими камерами, зокрема холодильною камерою 40м3 (з дистанційним температурним моніторингом (ДТМ)) прекваліфікованою ВООЗ, морозильними камерами на -20оС (для зберігання вакцини з акумуляторами холоду Vestfrost MF 314), морозильними камерами для зберігання при ультранизьких температурах -60 оС - -80 оС, холодильниками з льодовим захистом Vestfrost VLS 504A AC для зберігання вакцини при +2оС - +8оС. До холодового обладнання регіонального складу МІБП підключені альтернативні джерела енергозабезпечення, які здатні підтримувати стабільну температуру навіть у разі відключення електроенергії.
Отже, після проведеного та затвердженого наказом ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ» розподілу вакцини, а також графіку розвезення імунобіологічних препаратів (вакцин) за типовими логістичними маршрутами з регіонального складу МІБП до субрегіональних складів МІБП відокремлених структурних підрозділів ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ» та до надавачів медичних послуг з імунізації, вакцини транспортуються автомобілем з модульним рефрижераторним контейнером з дотриманням необхідних умов «холодового ланцюга» до пунктів призначення.
Зауважується, що неухильне дотримання належних температурних умов на всіх етапах руху імунобіологічних препаратів гарантує надійну ефективність, безпечність та якість вакцин. Саме такі препарати і використовуються в усіх пунктах щеплень краю.
Усім відомо, що вакцинація або щеплення є найефективнішим, надійним, науково доказовим способом захисту від небезпечних інфекційних захворювань.
«Щоб дізнатися, чи підлягаєте вакцинації ви або ваша дитина, зверніться до свого сімейного лікаря. Медик перевірить ваш вакцинальний статус і, якщо щеплення пропущене або достовірних даних про проведені щеплення немає, дасть направлення на вакцинацію і проконсультує щодо подальшого плану ваших дій. Зазначимо, що всі вакцини, необхідні для щеплення дітей і дорослих за національним Календарем профілактичних щеплень, наявні в усіх пунктах вакцинації. Вони закуплені державним коштом і є безоплатними для громадян України. Отож, закликаємо вас не зволікати, а вакцинуватися задля захисту себе і своїх близьких від інфекційних хвороб», – зазначають закарпатські фахівці.
Читайте також: Чи можна щепити вакциною проти кашлюку, дифтерії та правця дітей, що перехворіли на кашлюк
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром