У Міністерстві охорони здоров'я відбулося перше засідання Ради з відновлення Охматдиту

13 Серпня 2024, 13:19
У Міністерстві охорони здоров'я відбулося перше засідання Ради з відновлення Охматдиту 398
У Міністерстві охорони здоров'я відбулося перше засідання Ради з відновлення Охматдиту

У Міністерстві охорони здоровʼя України відбулося перше засідання Ради з контролю здійснення відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

Участь у ній взяли вісім учасників, відібраних на першому етапі, повідомили у МОЗ

Це представники від благодійників, які зробили найбільші пожертви, проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, а також по одному представнику МОЗ України та НДСЛ «Охматдит». Участь у засіданні також взяв міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та представник Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Михайло Лещенко – як спостерігачі. 

«Сотні тисяч українців, представники бізнесу, іноземні країни обʼєдналися задля відновлення роботи Охматдиту після терористичної атаки. Їх залучення до процесів відновлення є тим фактором, який сприятиме прозорості та чесності. Тому ми ініціювали створення Ради з відновлення. Вдячний кожному з тих, хто уже долучився до її роботи. Ваша експертиза та підтримка дуже важлива. Ми розуміємо, що наближається осінньо-зимовий період, тому зробимо все, аби сучасний корпус лікарні якнайшвидше запрацював на повну потужність. Водночас розуміємо, наскільки важливим є дотримання повної прозорості всіх процесів», – зауважив Віктор Ляшко, міністр охорони здоровʼя України.

Під час засідання учасники обговорили першочергові цілі та задачі Ради з відновлення, а також деталі процедури відбору семи представників громадських об’єднань, їхніх спілок, благодійних організацій, що провадять діяльність у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів, розвитку сфери охорони здоров’я, професійних асоціацій працівників сфери охорони здоровʼя або у сфері архітектури та містобудування, які також увійдуть до персонального складу ради.

«Мені дуже приємно буде взяти участь у роботі Ради з відновлення “Охматдиту”, наша компанія є великим донором цього надзвичайно важливого проєкту, на який ми передали 10 мільйонів гривень. Добре, що до участі в роботі запрошені представники міжнародних організацій, дипломати, громадські організації. Такий склад, на мою думку, забезпечить конкурентність і прозорість робіт з відновлення найбільшої дитячої лікарні. НЕК “Укренерго” – єдина в Україні компанія, що має сертифікат CIPS у здійсненні міжнародних закупівель. Ми маємо досвід і необхідні компетенції у здійсненні цих процесів. І з радістю долучимось до контролю за прозорістю і ефективністю використання донорських коштів», – зазначив Володимир Кудрицький, голова правління НЕК «Укренерго».

Представники громадськості, які бажають долучитися до роботи Ради з відновлення та відповідають критеріям, зазначеним у Положенні про Раду з контролю здійснення відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України, мають заповнити та надіслати форму за посиланням не пізніше 14 серпня 2024 року (включно).

Після цього на наступному засіданні вже затверджені члени ради розглянуть подані заявки та оберуть учасників шляхом рейтингового голосування. 

Додатково: наказом Міністерства охорони здоровʼя затверджено перші вісім учасників Ради з відновлення Охматдиту. Це представники від благодійників, які зробили найбільші пожертви, проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, а також по одному представнику МОЗ України та НДСЛ «Охматдит»:

  1. Яко Сільє, постійний представник Програми розвитку Організації Обʼєднаних Націй в Україні.
  2. Ігор Кацитадзе, спеціаліст з охорони здоровʼя Дитячого фонду Організації Обʼєднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні. 
  3. Донатас Буткус, радник-посланник Посольства Литовської Республіки в Україні.
  4. Володимир Кудрицький, голова правління ПрАТ «Національна енергетична компанія Укренерго».
  5. Назар Купибіда, член ради директорів, віцепрезидент з фінансів АТ «Концерн ГАЛНАФТОГАЗ».
  6. Юлія Висоцька, директорка ПрАТ «Науково-виробниче об’єднання “ПРАКТИКА”».
  7. Євгеній Гончар, начальник відділу з формування політики у сфері програми медичних гарантій та медичного обслуговування Департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоровʼя України.
  8. Олена Ларіна, провідний фахівець із внутрішнього контролю НДСЛ «Охматдит» МОЗ України.
Коментар
09/09/2024 Неділя
08.09.2024
07.09.2024