Куріння та вейпінг підвищують ризик раку легенів у чотири рази порівняно з простим курінням: дослідження
Ті, хто курить звичайні цигарки та курить вейпи, мають у чотири рази більше шансів захворіти на рак легенів, ніж люди, які просто курять.
Про це йдеться у дослідженні, опублікованому Всеосяжним онкологічним центром Університету штату Огайо, пише «Spectrum News».
У прес-релізі центру зазначено, що це перше дослідження, яке надає докази підвищеного ризику, пов’язаного з вейпінгом і курінням.
«Наші результати є першими доказами того, що куріння в поєднанні з вейпінгом значно підвищує ризик розвитку раку легенів порівняно з курінням поодинці. Більшість людей знають, що тютюновий дим містить хімічні речовини, які спричиняють рак, але загалом відомо менше про хімічні речовини, які вдихаються через випари вейпа», — сказав доктор Рендалл Харріс, відповідний автор дослідження та професор епідеміології, у релізі.
У релізі йдеться, що у 2020 році від раку легенів, який є основною причиною смертності від раку, померло 1,8 мільйона людей.
У дослідженні взяли участь 4 975 людей з раком легенів і 27 294 людей без раку, вивчивши їхні звички курити та вживати сигарети. Вони виявили, що люди, хворі на рак легенів, у вісім разів частіше курять і вейпають.
Вони також виявили, що люди, які курять і вейп, мають у чотири рази більший ризик розвитку раку легенів порівняно з тими, хто тільки курить.
«З точки зору охорони здоров’я, ми завжди були стурбовані подвійним використанням як традиційних, так і електронних сигарет. Це дослідження надає чіткі докази того, що вейпінг на додаток до куріння може збільшити ризик раку легенів. Це особливо занепокоєння, враховуючи кількість молоді та молодих дорослих, які вживають ці продукти, – сказала провідний автор Маріса Біттоні, дослідник відділу медичної онкології Медичного коледжу, у релізі. – Більше досліджень про вплив альтернативних тютюнових виробів на здоров’я вкрай необхідні, щоб поставити науку за регулювання тютюнової промисловості».
Дослідження було опубліковано Комплексним онкологічним центром Університету штату Огайо — Онкологічна лікарня імені Артура Г. Джеймса та Науково-дослідним інститутом Річарда Дж. Солов та Коледжем громадської охорони здоров’я.
Читайте також: «Як ставлю діагноз рак легенів, то пацієнт вмить кидає курити», – лікар Олег Яковенко
Вейпінг може спричинити зміни в ДНК, подібні до тих, що виникають у курців звичайних сигарет
Дослідники виявили нову небезпеку електронних сигарет
ВООЗ оприлюднила перші в історії клінічні настанови щодо відмови від куріння