В Україні 346 жінок безплатно отримали послуги з лікування безпліддя, з них 130 уже завагітніли
З початку року 346 українок отримали безоплатно послуги за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)».
Після отримання послуг за пакетом завагітніли 130 жінок, станом на 15 липня 2024 року за даними ЕСОЗ, повідомили у Нацслужбі здоров'я.
Нині договір із НСЗУ за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)» мають 18 медзакладів у Києві, Івано-Франківській, Львівській, Дніпропетровській, Одеській, Рівненській, Харківській, Чернівецькій областях.
З початку року НСЗУ виплатила законтрактованим закладам понад 8,7 мільйона гривень за надані послуги з лікування безпліддя.
Як скористатися послугами з лікування безпліддя у рамках Програми медичних гарантій
У рамках кожного із пакетів Програми медичних гарантій передбачені певні правила доступу до безоплатних послуг, не виключення й пакет із лікування безпліддя.
Тож точками входу є:
-
електронне направлення від медичного закладу, де створено спеціальний мультидисциплірнарний консиліум, який скеровує повнолітніх на лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій за Програмою медичних гарантій;
-
встановлений діагноз «Жіноче безпліддя», «Чоловіче безпліддя»;
-
вік пацієнтки на момент початку циклу не більше 40 років;
-
звернення для лікування безпліддя в той медичний заклад, який надає ці послуги за договором із НСЗУ (побачити ці медичні заклади незабаром можна буде на дашборді «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій»).
Лікування можливо як амбулаторно, так і на умовах денного чи звичайного стаціонару — залежно від призначень лікаря. Медичний заклад гарантує конфіденційність лікування.
Читайте також: Куди звертатися дружині військового для безоплатного лікування безпліддя