У МОЗ запрошують громадські організації стати учасниками Ради з відновлення Охматдиту
У Міністерстві охорони здоров'я розпочали відбір семи представників громадських об’єднань, їхніх спілок, благодійних організацій, що провадять діяльність у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів, розвитку сфери охорони здоров’я, професійних асоціацій працівників сфери охорони здоров'я або у сфері архітектури та містобудування, які увійдуть до персонального складу Ради з відновлення Охматдиту.
Як повідомили у МОЗ, відбір здійснюватимуть члени Ради з відновлення, визначені в першому етапі формування персонального складу. Це представники від благодійників, які зробили найбільші пожертви, проєктів міжнародної технічної допомоги, дипломатичних установ іноземних держав в Україні, міжнародних та міжурядових організацій і фондів, а також по одному представнику МОЗ України та НДСЛ Охматдит.
Відбір здійснюватиметься рейтинговим голосуванням членів Ради за результатами розгляду поданих заявок на участь.
Критерієм для включення представників громадських об’єднань, їхніх спілок, благодійних організацій і професійних асоціацій до складу Ради з відновлення є наявність 3 і більше років досвіду діяльності щонайменше в одній з таких сфер чи напрямів:
- запобігання корупції;
- захист прав пацієнтів
- розвиток сфери охорони здоров'я, відновлення пошкодженої (зруйнованої) медичної інфраструктури
- діяльність професійних асоціацій працівників сфери охорони здоров'я
- діяльність професійних асоціацій у сфері архітектури та містобудування.
Для того, щоб подати заявку на участь, у МОЗ просять представників громадськості, які відповідають критеріям, зазначеним у Положенні про Раду з контролю здійснення відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» МОЗ України, заповнити та надіслати форму за посиланням не пізніше 14 серпня 2024 року (включно).
Персональний склад Ради з відновлення буде затверджений окремим наказом Міністерства охорони здоров'я України.
Читайте також: В Охматдиті провели першу трансплантацію нирки після ракетного удару
Нагадаємо, 8 липня Росія завдала ракетного удару по найбільшій дитячій лікарні України «Охматдит». Ракетний удар знищив корпус токсикології, в якому перебували важкохворі діти на діалізі – очищенні крові при нирковій недостатності. Тоді унаслідок удару по лікарні загинула лікарка зі Львова Світлана Лук’янчик та чоловік, який прийшов відвідати хворого.
Також жертвою серед дітей став маленький хлопчик, що на момент російської атаки по лікарні, був у реанімації. Про смерть дитини повідомили 10 липня.
Читайте також: Під час ракетної атаки росіян на київські медзаклади 8 липня загинуло шість медичних працівників
У Києві помер 7-річний хлопчик, який перебував в «Охматдиті» на момент російської атаки