У МОЗ отримали 16 нових авторефрижераторів для доставки вакцин в умовах «холодового ланцюга»

08 Серпня 2024, 16:38
У МОЗ отримали 16 нових авторефрижераторів для доставки вакцин в умовах «холодового ланцюга» 592
У МОЗ отримали 16 нових авторефрижераторів для доставки вакцин в умовах «холодового ланцюга»

16 спеціальних авторефрижераторів, закуплених у рамах спільних проєктів МОЗ та Світового банку, використовуватимуть для доставки вакцин за умов «холодового ланцюга».

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я. 

Сучасні вантажні автомобілі з рефрижераторними установками відповідають світовим стандартам транспортування імуноглоболічних препаратів, чутливих до зміни температур, та забезпечують дотримання умов «холодового ланцюга» під час доставлення вакцин на всіх етапах: від складу до передачі їх у пункти щеплення. 

Авто закуплені в рамах співпраці МОЗ та Світового банку за проєктом «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», вони дають змогу перевозити більшу кількість вакцин, забезпечивши контроль якості та сталу температуру під час транспортування препаратів.

«Автомобілі використовуватимуться для перевезення вакцин з національного складу до регіональних чи одразу до медзакладів та дозволять посилити контроль якості під час доставлення вакцин, враховуючи можливі проблеми з електроенергією», – Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

З 2015 року Міністерство охорони здоров’я України та Світовий банк виступають партнерами у сфері реформування охорони здоров’я. Наразі у рамках співпраці реалізуються два великі проєкти: «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL) та «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», в рамках якого створюється національна система зберігання вакцин із контролем дотримання температурних умов «холодового ланцюга», що забезпечить новий рівень надійності зберігання імунобіологічних препаратів, зокрема вакцин проти COVID-19. 

«У відповідь на пандемію COVID-19 Світовий банк мобілізував для України понад 360 млн доларів США, зокрема на закупівлю понад 28 млн доз вакцин. Це дозволило вакцинувати близько 40 відсотків населення України, у тому числі понад пʼять млн людей із найбільш вразливих груп. Також Міністерство охорони здоровʼя змогло створити нову інфраструктуру холодового ланцюга для зберігання і транспортування вакцин в усі регіони країни, яка включає транспортні засоби, — холодильники. Це значне досягнення, особливо зараз, на тлі руйнівних наслідків у секторі охорони здоровʼя внаслідок вторгнення росії в Україну», – розповів Боб Сом, регіональний директор Світового банку у справах країн у Східній Європі.

У рамках проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» в країні почалася системна заміна обладнання для зберігання вакцин на рівні регіонів. Створено сучасну систему зберігання вакцин із дотриманням холодового ланцюга — медзаклади та центри контролю і профілактики хвороб забезпечені прекваліфікованими ВООЗ холодильниками і морозильниками — загалом 5 167 одиниць на суму близько 10 млн доларів США. В сучасних умовах воєнного стану, критичного дефіциту електричної енергії та за супутніх екстремальних температур закуплені холодильники та морозильники здатні тримати необхідну температуру за відсутності енергопостачання до чотирьох днів.

16 авто-рефрижераторів поповнять автопарк держпідприємства «Укрвакцина» МОЗ України, яке відповідає за логістику та доставлення вакцин на національному рівні. 

Коментар
10/12/2024 Вівторок
10.12.2024