Основи безбар’єрності: як допомогти людям із психічними порушеннями під час небезпеки

03 Серпня 2024, 13:38
Основи безбар’єрності: як допомогти людям із психічними порушеннями під час небезпеки 957
Основи безбар’єрності: як допомогти людям із психічними порушеннями під час небезпеки

У стресовій ситуації (вибухи, обстріли, масова паніка) люди з психічними порушеннями можуть не розуміти, що відбувається, ігнорувати явну небезпеку, бути розгубленими або впадати у ступор.

У таких випадках бажано надаючи чіткі інструкції вивести таку людину у безпечне місце. При цьому важливо спокійно пояснити, що ви хочете зробити, куди відвести та з якою метою, розповідають у Мінреінтеграції

Також людина з тяжкими порушеннями може мати кататонічний синдром. Такі особи діють протилежно до поставлених інструкцій. У таких випадках потрібно озвучувати план дій навпаки.

Більшість пацієнтів із тяжкими психічними порушеннями безпечні. Про ймовірну небезпечну поведінку можуть свідчити такі ознаки:

• Людина вважає, що за нею стежать.

• Вона готова напасти на уявного переслідувача.

• Чує голоси, які підштовхують її до агресії щодо себе чи інших.

Це допоможе зрозуміти, наскільки людина може бути агресивною, і спрогнозувати її поведінку.

 

Алгоритм дій щодо допомоги людині з психічними порушеннями під час небезпечних ситуацій опублікований у «Довіднику безбар’єрності», який створений за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

Коментар
20/04/2025 Неділя
20.04.2025
19.04.2025
18.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися