На Волині майже 7,4 тисячі дітей від одного року не отримали вакцини від кашлюку, дифтерії та правцю

03 Серпня 2024, 10:17
На Волині майже 7,4 тисячі дітей від одного року не отримали вакцини від кашлюку, дифтерії та правцю 469
На Волині майже 7,4 тисячі дітей від одного року не отримали вакцини від кашлюку, дифтерії та правцю

На Волині розпочалася всеукраїнська кампанія з посилення імунізації проти кашлюку, дифтерії та правцю.

Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб разом із Центр громадського здоров’я України та міжнародними партнерами долучається до всеукраїнської кампанії Міністерство охорони здоров’я України з проведення додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правцю серед груп населення, які пропустили планові щеплення в попередні роки, та яким необхідно їх надолужити, повідомили на сайті Волинського ОЦКПХ. 

В Україні за п'ять місяців 2024 року зареєстрували 3805 випадків кашлюку — це у 31 раз більше, ніж за аналогічний період минулого року. За 2022 рік – п'ять місяців 2024 року зареєстрували чотири випадки дифтерії, тоді як у 2020–2021 рр. не було зафіксовано жодного. З початку повномасштабного вторгнення зареєстрували  22 випадки правцю.

Вакцинація — єдиний спосіб уберегтися від цих небезпечних інфекційних хвороб для дітей і дорослих. Ефективність щеплення проти дифтерії та правцю становить 95-100%.

Попри це, станом на 1 серпня 2024 року в регіоні 7 397 дітей, старших 1 року, взагалі не щеплених проти кашлюку, дифтерії та правцю, а також 17 945 дітей і 59 517 дорослих, які не отримали ревакцинації відповідно до віку.

Тому Волинський ОЦКПХ активно долучається до кампанії з надолуження щеплень проти дифтерії, правцю та кашлюку, як для дітей, так і для дорослих, та працює спільно з органами влади на місцях, щоб забезпечити постійний доступ громадян до вакцинації.
Ці вакцини надаються безоплатно та постачаються в Україну безперебійно за сприяння національних та міжнародних партнерів МОЗ.
Медзаклади Волині забезпечені достатньою кількістю вакцин. Станом на 1 серпня в області є: АДП – 17 520 доз, АДП-М – 2 600 доз, АКДП – 18 310 доз. Усі вакцини — якісні та безпечні. Вони транспортуються та зберігаються з суворим дотриманням вимог «холодового лацюга».

Чим небезпечні кашлюк, дифтерія та правець?

Кашлюк характеризується важкими нападами кашлю, які можуть тривати кілька тижнів або навіть місяців. Поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні інфікованої людини. Найнебезпечніший кашлюк — для немовлят, у яких він може викликати тимчасову зупинку дихання (апное). Загалом у новонароджених і немовлят хвороба має високий ризик ускладнень та смерті. Імунізація дітей вакциною АКДП — обовʼязкова!
Дифтерія вражає переважно слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та шкіру, утворюючи характерні плівки, які можуть викликати серйозні ускладнення. Бактерія потрапляє в організм людини через дихальні шляхи, де починає виділяти токсин, який потрапляє у кров і вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему та нирки. Близько 20 % невакцинованих хворих помирають.
Правець вражає нервову систему і призводить до сильних болючих м’язових спазмів (судом). Інфікуватися правцем можна при потраплянні збудника через рани, порізи, опіки, укуси тварин, травмування гострими предметами, уламками деревини. Смертність від правцю може сягати 80 %.

 

Коментар
09/09/2024 Неділя
08.09.2024
07.09.2024