Російські пропагандисти поширюють фейк, що в «Охматдиті» лікувались не діти, а українські військові

23 Липня 2024, 07:54
Російські пропагандисти поширюють фейк, що в «Охматдиті» лікувались не діти, а українські військові 766
Російські пропагандисти поширюють фейк, що в «Охматдиті» лікувались не діти, а українські військові

У російських телеграм-каналах поширюють інформацію, що в «Охматдиті» лікувались не діти, а українські військові. Це нібито доводить, що лікарня була «законною ціллю» для російських терористів.

Утім, це — неправда, повідомили фактчекери проєкту «ВоксЧек» 

На відео військові разом з працівниками різних служб розбирають наслідки ворожої атаки у будівлі навпроти лікарні. Вони не проходили лікування в «Охматдиті». На момент російського ракетного удару у лікарні перебувало 627 дітей.

Насправді жодних повідомлень про поранених чи загиблих військових унаслідок влучання у Києві не надходило. Натомість у мережі є безліч фото та відео з пораненими цивільними, серед яких медики та діти. Усього на момент влучання в «Охматдиті» було 627 дітей.

У результаті атаки на «Охматдит» 8 дітей отримали поранення. Один хлопчик помер 10 липня, на момент обстрілу він знаходився в реанімації, пізніше його перевезли в іншу київську лікарню.

Хоча деякі російські канали все ж визнали, що у лікарні були діти. Але одразу звинуватили «Охматдит» у тому, що дітей нібито «навіть не намагалися спустити в бомбосховище». Повітряна тривога пролунала у Києві о 9:52, а перші повідомлення про вибухи почали з’являтися о 10:27. Одразу після тривоги лікарня припинила роботу і почала евакуювати пацієнтів до укриття. 

Також на момент атаки проводили три складні операції. За словами завідувача одного з відділень Валерія Бовкуна, операція почалась до повітряної тривоги і її неможливо було перервати. Дитина не постраждала, оскільки хірурги, які проводили операцію, закрили її своїми тілами.

Коментар
10/12/2024 Вівторок
10.12.2024