Задля збереження здоров'я: комітет Верховної Ради підтримав акциз на солодкі газовані напої
Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт N9032-1 щодо запровадження акцизного податку на солодку та газовану воду.
Про це повідомив 17 липня 2024 року у своєму телеграм-каналі народний депутат Ярослав Железняк.
«Комітет підтримав 9032-1 щодо запровадження податку на солодку воду з наступного року. За – 16; Утримались – четверо. Проти – один», – написав нардеп.
Законопроєктом N9032-1 пропонується:
-
віднести до підакцизних товарів води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин;
-
встановити специфічну ставку податку у розмірі 0,1 євро за 1 літр напою. Платниками податку визначаються виробники та імпортери напоїв.
Згідно з розрахунку Мінекономіки, ціна на напої зросте приблизно на 4 гривні за літр.
Народний депутат повідомив, що не голосував за законопроєкт та зазначив, що виникла цікава дискусія на Комітеті про закон щодо акцизів на солодку воду:
«Мінфін підтримує: аргументація – це 7,5 мільярда грн. Мінекономіки (письмово) зазначає: тому що це буде здорожчання умовної Кока-коли на 2,5 раз. У мене багато запитань щодо банального адміністрування та контролю. Особливо щодо малих виробників та кафе, які умовно роблять власний лимонад», – написав Железняк.
Також про введення акцизу на солодкі газовані напої є ініціативою Міністерства охорони здоров'я. Україна потерпає від тягаря неінфекційних захворювань. Вони залишаються основною причиною втрати працездатності та причиною набутих проблем зі здоров’ям.
Водночас більшості таких хвороб можна запобігти, просто змінивши щоденні звички і обравши більш здоровий спосіб життя, роз'яснюють у МОЗ.
Тільки постійне вживання солодких газованих напоїв призводить до розвитку діабету, появи надмірної ваги та ожиріння тощо, адже в літрі такого напою часто міститься більше добової норми цукру.
Податки на вживання доданого цукру чи різні види обмежень діють у 107 країнах світу. Це світова практика, яку всебічно підтримує ВООЗ. І МОЗ підтримує її. Адже маємо дбати про найдорожче — здоров’я наших громадян, — каже заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром