У Закарпатській обласній лікарні провели рідкісну операцію, під час якої видалили велетенську грижу

У відділення торакальної хірургії Закарпатської обласної клінічної лікарні звернувся житель Ужгородського району зі скаргами на постійні, ниючі загрудинні болі, які турбували його під час прийому їжі та супроводжувалися зригуванням і періодичним блюванням.
Як повідомили у медичному закладі, під час консультації він розповів, що хворіє близько чотирьох років. Неодноразово звертався до гастроентеролога, терапевта та інших лікарів. Консервативні методи лікування ефекту не давали і його стан погіршувався. Для вирішення тактики подальшого лікування пацієнта направили до торакального хірурга Закарпатської обласної лікарні.
При обстеженні в пацієнта виявили гігантську фіксовану діафрагмальну грижу, було заплановане хірургічне втручання.
«Під час операції через боковий торакотомний розріз зліва, в плевральній порожнині виявлено гігантське еластичне утворення здавлюючи серцеву сумку. При подальшій інтраопераційній ревізії, утворення переходило через заднє середостіння в праву плевральну порожнину. Утворення було гігантською, фіксованою діафрагмальною грижою, вмістом якого був шлунок з ознаками часткової шлункової непрохідності», – розповідає завідувач торакальної хірургії Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака Ігор Келемен.
За словами лікаря, операція була тривалою, з технічними труднощами, гострим та тупим шляхом, була виконана мобілізація шлунку з поетапним тракційним низведенням органу в черевну порожнину. Наступним етапом були виконані: резекція стінок грижового мішка, часкові декортикації базальних сегментів легень з наступною ліквідацією ателектазів останніх та пластикою дефекту діафрагми, розміри якого були до 10 см в діаметрі.
«Такі операції є рідкісними, складними і в даний час виконуються в умовах відділення торакальної хірургії Закарпатської обласної лікарні. За всю свою 42-річну хірургічну практику, таку гігантську грижу, яка займала дві плевральні порожнини, я побачив вперше», – додав Ігор Келемен.
Сьогодні стан пацієнта стабільний, скарг в нього немає, закінчує післяопераційне лікування. Пацієнт готується до виписки з подальшими рекомендаціями.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром