В Україні за пів року зробили 283 органних трансплантацій
У 24 українських центрах трансплантації за пів року пересадили 187 донорських нирок, 55 печінок та 41 серце.
67% рятівних операцій виконали з використанням органів посмертних донорів, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.
Найбільше трансплантацій проведено у Першому медичному об'єднанні Львова (79), Національному Науковому Центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова (46) та Інституті серця МОЗ України (34).
Важливим показником є число посмертних донорів. За шість місяців нинішнього року найбільше констатацій смерті мозку, які дали можливість проведення органних трансплантацій, у медичних закладів Києва (20), Львова (11) та Вінниці (5).
У першому півріччі нинішнього року у 10 медичних закладах виконали 205 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин, з них 34 – дітям.
Читайте також: Збори грошей на трансплантацію: у МОЗ спростували інформацію про платні операції з донорства органів
Вперше лідером у цьому напрямку став Черкаський клінічний онкологічний центр (41), 37 трансплантацій кісткового мозку проведено у Національному інституті раку та 36 – у НДСЛ Охматдит.
Три медичні центри проводять найскладніші алогенні пересадки гемопоетичних стовбурових клітини – НДСЛ «Охматдит» (17), Черкаський центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної медицини (10) та Київський міський центр нефрології та діалізу (7).
У національному листі очікування наразі 3212 пацієнтів, з них 2077 потрібна пересадка нирки, 523 – печінки та 507 – серця. Також є реципієнти, яким необхідна трансплантація легень – 41, комплексу «підшлункова залоза – нирка» і «серце-легені».
Нагадуємо, дуже важливою для порятунку життів може стати ваша згода на посмертне донорство. Детальніше про те, як оформити таку згоду – читайте тут.
Читайте також: Чути серцебиття рідного в грудях врятованої людини: як в Україні змінюється культура донорства
У МОЗ опублікували списки лікарень, де можна зробити трансплантацію органів