На Рівненщині у 61-річного чоловіка з-під ока видалили 12-сантиметрового гельмінта

11 Липня 2024, 14:52
На Рівненщині у 61-річного чоловіка з-під ока видалили 12-сантиметрового гельмінта 225
На Рівненщині у 61-річного чоловіка з-під ока видалили 12-сантиметрового гельмінта

У Рівненській області зареєстрували другий у 2024 році місцевий випадок підшкірного дирофіляріозу.

Про це повідомили у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

На початку червня 61-річний мешканець Рівненського району помітив припухлість у ділянці шиї, яка поступово переміщалась через праву щоку, лоб, ніс до правого ока, водночас пацієнт відчував повзання чогось під шкірою. 

В кінці червня він звернувся у медичний заклад за місцем проживання зі скаргами на біль у правому оці, почервоніння та сльозотечу. Після огляду пацієнта хірург провів операцію з видалення 12-сантиметрового гельмінта з-під кон’юнктиви правого ока, ідентифікованого як самичка нематоди Dirofilaria repens. 

Наразі чоловік отримав симптоматичне та патогенетичне лікування й почувається задовільно, в осередку захворювання проведене комплексне епідеміологічне та епізоотологічне обстеження.

З 2005 року, часу першої реєстрації підшкірного дирофіляріозу в нашій області, це 50-й випадок цього захворювання серед людей на Рівненщині. Позитивні факти цього захворювання фіксуємо щороку й прогнозуємо надалі, адже ризик виникнення й поширення його серед населення є досить великий.
Сприяє цьому висока захворюваність на дирофіляріоз серед собак, котів та диких м’ясоїдних тварин, які є джерелом інфекції, широкий видовий спектр комах — специфічних переносників цієї інвазії (кровосисні комарі всіх видів, мошки, блохи, ґедзі та кліщі), а також відсутність специфічної профілактики серед людей.

Для того, щоб убезпечити себе від підшкірного дирофіляріозу потрібно своєчасно дегельмінтизувати собак та котів, це не лише сповільнить зростаючу епізоотію серед тварин, а й захистить від цієї хвороби наших домашніх улюбленців. 

Обов’язковою умовою є захист від нападу кровосисних комах, задля чого варто потурбуватись про антимоскітні сітки та фумігатори у своїх домівках, а при перебуванні на природі доцільно захистити себе за допомогою репелентів.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024