Понад 17 % проб води з місць купання не відповідають нормам: зафіксували перевищення вмісту кишкової палички

11 Липня 2024, 13:19
Пляж 582
Пляж

За результатами проведених досліджень якості води у водоймах і річках у межах пляжів по країні зафіксовано перевищення рівня вмісту кишкової палички.

Зокрема, станом на 5 липня з відібраних 1 056 проб води з поверхневих водойм більше ніж 17 % не відповідали санітарним нормам, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

 Фахівці виявили невідповідність за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички). У разі потрапляння в організм кишкова паличка може викликати кишкові інфекції (найчастіші симптоми: нудота та діарея) та запалення сечовивідних шляхів і статевих органів та важчих захворювань.

Читайте також: Купатись чи не купатись: вода на яких пляжах України безпечна для здоров’я

Симптоми гострої кишкової інфекції, за яких потрібно негайно звернутися до лікаря:

  • сухість у роті та горлі;
  • підвищена температура, що супроводжується діареєю і блювотою;
  • переймоподібні болі в животі;
  • незначне сечовипускання або його відсутність.

Незалежно від того дозволено купання офіційно чи ні, в місцях відпочинку на річках і водоймах України спеціалісти регіональних центрів контролю та профілактики щотижня проводять моніторинг якості води: відбирають проби води для лабораторної перевірки та встановлення перевищення показників потенційно небезпечних для населення.

Читайте такожКуди можна їхати: на Волині визначили 19 місць для безпечного відпочинку на водоймах

Нагадаємо, гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які активізуються влітку та можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Кишкові інфекції передаються через вживання зараженої їжі чи води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту. 

Найчастіше збудники кишкових інфекцій містяться у сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах та овочах.

Читайте також: Травма пірнальника: у Волинській «екстренці» розповіли, як надати першу медичну допомогу постраждалому

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром