На Волині посилять роботу над ранньою діагностикою раку

11 Липня 2024, 09:12
На Волині посилять роботу над ранньою діагностикою раку 298
На Волині посилять роботу над ранньою діагностикою раку

На Волині провели перевірку низки медичних закладів з виявлення та лікування злоякісних новоутворень, відтак в області посилять заходи з раннього виявлення онкології.

Таке рішення прийняли за результатами моніторингу з виявлення та лікування злоякісних новоутворень у медзакладах Волині. Зокрема, перевірку здійснили у Ковельському МТМО, Камінь-Каширській центральній районній лікарні, медичному об'єднанні Луцької міської територіальної громади, Нововолинській центральній міській лікарні, Луцькій центральній районній лікарні та Любомльському ТМО, повідомляє Волинська ОВА. 

За результатами моніторингу відбулася нарада в управлінні охорони здоров’я ОДА з представниками вищезгаданих закладів, «первинки» та спеціалізованих медичних установ області.
 
«Сьогодні ми з вами працюємо над досить важливою та актуальною темою – надання онкологічної допомоги в області. Ми створили моніторингову комісію, яка їздила закладами охорони здоров’я Волині, перевіряючи виявлення та лікування злоякісних новоутворень», – сказав начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Легкодух.

Читайте також: Які безоплатні медичні послуги передбачені Програмою медгарантій для хворих з раком передміхурової залози

Медична директорка з контролю якості надання допомоги Волинської обласної клінічної лікарні Світлана Дмитрієва розповіла, що моніторингова комісія перевірила надання медичної допомоги при раку грудей, шлунка та колоректальному раку.

Читайте такожОнкогінекологиня з Волині назвала сім найбільш поширених гінекологічних захворювань у жінок

«Найперше ми звертали увагу на спеціалізацію лікарів, оснащення закладів апаратурою, її використання на діагностику, профілактику і подальше лікування онкопатологій, – мовила Світлана Дмитрієва. – За останні десять років все обладнання в області значно покращилося та збільшилася їх кількість. Попри те, на сьогодні діагностичне обладнання використовується не для скринінгу, а для підтвердження діагнозу».

Водночас медичний директор обласного центру онкології КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Юрій Малімон підкреслив, що сімейні лікарі повинні самі скеровувати пацієнтів на скринінги та профілактичні огляди.

«Всі "первинки", кожен ФАП повинен знати, які проблеми в пацієнта. Скасували обов’язковий профогляд, але ніхто не скасував консультації у сімейних. Саме це і є рання діагностика», – сказав медик.

До слова, програма медичних гарантій покриває всі види допомоги для пацієнтів з онкозахворюваннями. А саме: діагностику, лікування, реабілітацію та паліативну допомогу у закладах охорони здоров’я області, де укладено договір з Національною службою здоров’я України.

Як зазначили лікарі, волиняни звертаються до спеціалістів уже на занедбаних стадіях раку, тобто третіх і четвертих. Відповідно це призводить до збільшення смертності від онкологічних захворювань. Аби вилікувати злоякісні новоутворення, найперше необхідно звернути увагу на ранню діагностику. Тож за підсумками наради медики домовилися працювати саме у цьому напрямку, аби запобігти пізньому виявленню недуг.

Читайте такожВсі онкоцентри України сьогодні є фінансово спроможними, – Наталія Гусак

В Україні лікувати безоплатно онкологію можна у 97 медичних закладах

На Волині з початку року виявили 16 нових випадків раку шийки матки

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024