Лікарі Закарпатської обласної дитячої лікарні врятували новонароджене немовля, яке не могло дихати та їсти

10 Липня 2024, 17:06
Лікарі Закарпатської обласної дитячої лікарні врятували новонароджене немовля, яке не могло дихати та їсти 419
Лікарі Закарпатської обласної дитячої лікарні врятували новонароджене немовля, яке не могло дихати та їсти

У Закарпатській обласній дитячій лікарні врятували немовля із вродженою вадою – атрезією стравоходу.

Про це повідомили на сторінці медзакладу у фейсбуці

Дівчинка народилася в одному із пологових відділень області. Виїзна неонатологічна бригада доставила немовля в обласну дитячу лікарню у відділення реанімації новонароджених.

У дитини діагностували атрезію стравоходу. Ця критична вада розвитку небезпечна тим, що стравохід роз’єднаний та представлений двома окремими сегментами. В цьому випадку — нижній був поєднаний з трахеєю.

Маля не могло ковтати слину і вона потрапляла в легені та заважала самостійному диханню. Дитина потребувала штучної вентиляції легень.

На другу добу життя закарпатські фахівці реанімації новонароджених та торакопульмунологічного відділення прооперували новонароджене немовля з вагою 2000 грамів.

Оперативне втручання проводив кандидат медичних наук, доцент, завідувач торако-пульмонологічного відділення Богдан Серденко.

Під час втручання спершу — ліквідували з’єднання між трахеєю та нижнім сегментом стравоходу; потім — зшили його роз‘єднанні частинки.

На щастя, все пройшло добре: вдалося скоригувати ваду, відновити цілісність стравоходу, стабілізувати роботу внутрішніх органів.

Завідувач відділення реанімації та інтенсивної терапії для новонароджених Роман Переходько разом із реанімаційною командою стабілізували стан дитини і забезпечили умови для підтримки функцій життєво важливих органів і систем немовляти.

Проведення оперативного втручання неможливо було успішно провести без залучення мультидисциплінарної бригади спеціалістів нашої лікарні, а саме хірургічної бригади, висококласної команди реанімації новонароджених, працівників діагностичних відділень, консультантів та всіх колег, які брали участь в курації пацієнта.

Зараз дитина набирається сил під пильним наглядом медиків Неонатального центру.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром