У Львові прооперували 6-річну дівчинку з Волині з рідкісною генетичною хворобою

10 Липня 2024, 15:51
У Львові прооперували 6-річну дівчинку з Волині з рідкісною генетичною хворобою 280
У Львові прооперували 6-річну дівчинку з Волині з рідкісною генетичною хворобою

Щоб урятувати життя, видалили селезінку: рідкісна генетична хвороба спричинила важке ураження органу у 6-річної дитини з Волині.

Як розповіли у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, маленька волинянка хворіє з дитинства. Вперше негаразди зі здоров'ям донечки батьки зауважили у семимісячному віці – у дитини був збільшений живіт та знижені показники крові. Дівчинку тривало обстежували у різних медичних установах, вона часто і важко хворіла, через погіршення стану часто перебувала у реанімації. Щоб контролювати анемію важкого ступеня, доводилось систематично проводити переливання еритроцитарної маси, по декілька разів на місяць.

«У наш Центр дівчинка потрапила у дуже важкому стані. Живіт дитини був гігантських розмірів. Селезінка виповнювала усю черевну порожнину, підтискала печінку, діафрагму, легені, інші внутрішні органи. Як наслідок важкого хронічного захворювання, розвинулась низькорослість та інші вторинні ускладнення, що погіршували якість життя дівчинки», – розповіла гематологиня центру Ольга Дорош.

Після комплексного обстеження у Центрі маленькій пацієнтці верифікували спадкову гемолітичну хворобу – спадковий стоматоцитоз. Ольга Дорош пояснила, що це рідкісне генетичне захворювання, яке впливає на еритроцити (червоні кров'яні клітини), і може спричинювати гіперспленізм (патологічне збільшення селезінки) та порушувати роботу органу.

«Існував високий ризик самовільного розриву селезінки внаслідок травми чи інфаркту селезінки. Тому мультидисциплінарна команда Центру вирішили провести спленектомію, тобто видалити селезінку», – розповіли дитячі хірурги Богдан Романишин, Андрій Кузик, Орест Лешневський.  

Перед хірургічним втручанням у Клініці імунології та ревматології дівчинці провели необхідні щеплення.

Мама дівчинки каже, що до операції через важкий стан дівчинка не відвідувала дитячий садок і не могла бавитись із ровесниками. Видалення селезінки допомогло нормалізувати життєво важливі функції організму, і вже нема потреби постійної трансфузії компонентів крові. 

Зараз дівчинка активно відновлюється, готується до школи і знаходить час на розваги з іншими дітками. Загалом, живе звичним життям здорової дитини.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром