Майже 100 дітей перевезли з Охматдиту до інших медзакладів Києва, ще близько 70 – залишилися на лікуванні

10 Липня 2024, 08:32
Обстріл Охматдиту 278
Обстріл Охматдиту

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» перебували 627 дітей, коли в неї влучила російська ракета.

Унаслідок обстрілу поранень зазнали восьмеро маленьких пацієнтів, усі вони транспортовані до інших медичних закладів, повідомили у МОЗ. 

«Більшої кількості жертв удалося уникнути лише завдяки злагодженій роботі усього колективу лікарні й тому, що пацієнтів вчасно перевели до укриття. Вдячний кожному і кожній, хто, ризикуючи собою, рятував найдорожче — наших дітей. Та, евакуюючи малюків, загинула 30-річна лікарка Світлана Лук'янчик. Співчуваю її близьким, колегам і пацієнтам. Це непоправна втрата», – зазначив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Одразу після трагедії організували операцію з переведення пацієнтів до інших медзакладів Києва. Так, 94 дитини доставили до міських дитячих клінічних лікарень №1, №2, №4 та №7, Інституту нейрохірургії, Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, Національного інституту раку, Перинатального центру №7, клінік «Денис», «Добробут».

У вцілілих будівлях Охматдиту залишилися на лікуванні 68 пацієнтів. 

465 дітей, які потребували планового лікування, обстежені, їх тимчасово виписали додому. З їхніми батьками підтримують зв’язок. 

Нагадаємо, внаслідок ракетної терористичної атаки на лікарню «Охматдит» повного руйнування зазнав корпус токсикології з відділенням хронічних та гострих інтоксикацій (де дітям проводять діаліз) НДСЛ «Охматдит». Загинули двоє людей, понад 50 — зазнали поранень. 

У старому хірургічному корпусі вибито майже всі вікна, зазнали значних пошкоджень два хірургічні та два соматичні відділення, відділення інтенсивної терапії та операційний блок. У новому, зведеному лише нещодавно, корпусі пошкоджено 12 відділень, з них 8 — хірургічних, 5 — онкологічних, дві реанімації, операційний блок, відділення радіології та променевої терапії. Пошкоджена також частина єдиної в країні онкогематологічної лабораторії.

Охматдит тимчасово не надає медичні послуги пацієнтам за напрямами «Токсикологія» та «Невідкладна медична допомога». Призупинив роботу і травмпункт.

Читайте також: В Охматдиті серед загиблих — 30-річна лікарка, львів'янка Світлана Лук'янчук

Читайте також: На відновлення Охмадиту після обстрілів росіян менш ніж за добу на платформі UNITED24 зібрали понад 180 мільйонів гривень

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром