Куди звернутись ветерану при захворюваннях сечостатевої системи: у НСЗУ дали пояснення
Для лікування захворювань сечостатевої системи, таких як хронічний простатит, синдром хронічного тазового болю, хронічних інфекцій у жінок і чоловіків та їх ускладнень, пієлонефриту, сечокам’яної хвороби, віддалених ускладнень травм органів сечостатевої системи та ін., необхідна консультація або нефролога, або уролога, або венеролога, жінкам додатково – гінеколога.
Консультації зазначених фахівців за е-направленням є безоплатними в медзакладах, які мають договір з НСЗУ на пакет медпослуг «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». Електронне направлення випише сімейний лікар або терапевт, з яким у ветерана чи ветеранки укладена декларація. Звернення до гінеколога не потребує наявності направлення, розповіли у Нацслужбі здоров'я.
Відповідно до Програми медичних гарантій ветерани та ветеранки безкоштовно можуть отримати всю необхідну діагностику, аналізи, амбулаторне або стаціонарне лікування.
Читайте також: В Україні розширили перелік безоплатних стоматологічних послуг для військових та ветеранів
Ветеранам та ветеранкам, у випадку госпіталізації для оперативного втручання, безоплатно в межах пакету «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» гарантуються усі необхідні лабораторні та інструментальні обстеження, своєчасне знеболення, проведення інтенсивної терапії в разі потреби.
Пацієнти отримують також передопераційну підготовку та безпосереднє проведення хірургічних операцій, післяопераційний догляд, ліки та медвироби з Нацпереліку та, які закуплені за рахунок інших програм. Аналогічні послуги гарантовані в рамках пакету «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня».
Нагадаємо, Програма медичних гарантій є універсальною і має на меті забезпечити всіх громадян доступними та якісними медичними послугами, незалежно від соціального статусу чи місця проживання.
Читайте також: