Спека в дії: перша допомога при сонячному та тепловому ударі

07 Липня 2024, 12:53
Спека в дії: перша допомога при сонячному та тепловому ударі 576
Спека в дії: перша допомога при сонячному та тепловому ударі

На більшості території України протягом наступного тижня пануватиме спека.

Спека може негативно позначатися на стані здоров'я, зростає ризик отримання сонячного та теплового ударів. Вплив аномальної спеки небезпечно для будь-якого віку, нагадують фахівці Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб. 

Найбільш схильними є діти, підлітки, вагітні, літні, люди з хронічними захворюваннями (з цукровим діабетом та артеріальною гіпертензією).

Читайте також: Як захиститися від сонця та спеки: поради Центру громадського здоров'я

Тепловий удар – це стан, викликаний перегрівом тіла в результаті тривалого впливу високих температур, наприклад, при перебуванні в приміщенні з високою температурою та вологістю, під час спортивних змагань, при інтенсивній фізичній роботі в задушливих, погано вентильованих приміщеннях, та супроводжується зневодненням, що призводить до відмови системи контролю температури тіла.

Сонячний удар – виникає після тривалого перебування на відкритому сонці без захисту. Голова перегрівається, судини розширюються і кров застоюється в мозку. При сонячному ударі, перш за все, страждає нервова система, тому цей вид перегріву особливо небезпечний.

Читайте такожСпека в Луцьку та серцево-судинна система: як запобігти ускладненням

Першими ознаками сонячного та теплового ударів є почервоніння обличчя (при сонячному) та шкіри тіла (при тепловому ударі), задишка, слабкість, млявість, головна біль, запаморочення, підвищення температури тіла та втрата апетиту, а у важких випадках ще й судоми, галюцинації, втрата свідомості. Виразність симптомів перегріву залежить від тривалості високих температур на організм, а також від віку людини та наявності у нього хронічних захворювань.

Симптомами сонячного удару у дитини є адинамія, плаксивість, відмова від їжі, зниження артеріального тиску. Також у дітей часто виникає нудота, блювота та пронос.

Читайте також: Волинян застерігають від зараження гострими кишковими інфекціями у літній період

Спека створює ідеальні умови для розвитку ботулізму, – МОЗ

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024