В Україні лікарі вперше застосували Стенфордську технологію лікування лімфоми Ходжкіна

06 Липня 2024, 16:32
В Україні лікарі вперше застосували Стенфордську технологію лікування лімфоми Ходжкіна 598
В Україні лікарі вперше застосували Стенфордську технологію лікування лімфоми Ходжкіна

Вперше в Україні лікарі Охматдиту застосували Стенфордську технологію лікування лімфоми дорослого пацієнта.

Про історію порятунку пацієнта розповіли на сторінці Охматдиту у фейсбуці

39-річний Віталій бореться з лімфомою Ходжкіна з 2015 року. За цей час він проходив різні курси хіміотерапії та радіотерапії, однак, на жаль, ефект був недостатнім. Після першої ремісії у 2016-2018 роках, у нього стався рецидив. Лікування проходило в клініці Шаріте в Німеччині, Salvage хімієтерапія з Ауто-ТКМ, але й це допомогло не надовго, на жаль. На початку 2023 року був зафіксований другий рецидив, і пацієнт звернувся до Охматдиту.

«Коли ми дізналися про рецидив, ми почали активно моніторити інформацію, що нас чекає. Мій чоловік потребував алогенної трансплантації. Є така група у Фейсбуці «Афіна. Жінки проти раку». Я там запитала, де в Україні можна найкраще провести цю трансплантацію і нам порекомендували Охматдит. Ми були приємно вражені якістю надання медичних послуг, які нічим не відрізнялись від клініки в Шаріте. Лікарі підтримували нас як професійно, так і психологічно. Усі лікарі з цього відділення – найкращі з тих, кого ми зустрічали в житті», – розповідає Марина, дружина пацієнта.

Спеціалісти Охматдиту, ознайомившись з останніми сучасними науковими дослідженнями в Стенфорді, застосували тотальне лімфоїдне опромінювання, яке допомогло пацієнту підготуватися до подальшої пересадки кісткового мозку.

«Із останніх сучасних наукових досліджень ми дізналися про нову технологію лікування рецидивуючих/рефрактерних форм лімфом з довгостроковою виживаністю 60%, розроблену в Стенфорді. За допомоги та підтримки Nataliya Kovalchuk та її колег зі Стенфорду і разом із нашими радіологами ми вивчили це питання та впровадили технологію в нашій лікарні. Пацієнту допомогли, і після трансплантації на 100 добу у нього зберігається комплексна ремісія», – розповідає Олександр Лисиця, завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит».

Специфіка цієї методики полягає в опроміненні лише лімфатичних вузлів. У випадку Віталія – це було опромінення лімфатичних вузлів та селезінки.

«Це дає мінімальний токсичний ефект та завдає меншої шкоди іншим органам. Загалом Віталій пройшов 10 процедур тотально лімфоїдного опромінювання», – пояснює Людмила Вінцевич, завідувачка відділення променевої терапії Центру радіології.

Після цього на пацієнта чекала трансплантація кісткового мозку. Донором для Віталія стала рідна сестра, яка була сумісна з ним.

«Я думаю, що в майбутньому ми також будемо застосовувати тотальне лімфоїдне опромінювання при пересадці органів. Це також допоможе знизити імунну відповідь організму», – додає Людмила Вінцевич.

Зараз Віталій вже завершив своє лікування в Охматдиті і знаходиться вдома разом з дружиною. У чоловіка попереду ще довгий етап відновлення, але найголовніше, що зараз він знаходиться в ремісії.

Нагадаємо, що з квітня 2022 року лікарня Охматдит отримала ліцензію на проведення трансплантацій дорослим. З цього часу більше 100 дорослих пацієнтів отримали лікування. Проведено 67 трансплантацій гемопоетичних клітин, з яких 40 пацієнтів мали гостру мієлоїдну лейкемію (ГМЛ).

Відділення ТКМ і ІМДХТ та імунотерапії разом з Центром радіології НДСЛ «Охматдит» може надавати весь спектр медичної допомоги пацієнтам з рецидивуючими/рефрактерними формами лімфом усіх гістологічних підтипів, яким можливо проведення лікування за радикальною програмою з метою забезпечення тривалої ремісії.

Коментар
22/04/2025 Понеділок
21.04.2025
20.04.2025
19.04.2025
18.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися