Чи потрібно контролювати свою вагу: поради миколаївських фахівців

Контроль ваги є темою, що викликає різні думки та емоції, і значення його залежить від багатьох факторів, таких як фізичне здоров'я, психологічний стан, суспільні норми та особисті цілі.
Зайва вага – головний фактор ризику розвитку багатьох хвороб, розповідають у Миколаївському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Надлишкова вага та ожиріння можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, таких як гіпертонія, інфаркт та інсульт.
Також підвищена вага, особливо ожиріння, є одним з основних факторів ризику для розвитку цукрового діабету 2-го типу.
Зайва вага збільшує навантаження на суглоби, особливо на коліна та хребет, що може призвести до болю та розвитку остеоартриту.
Контроль ваги часто супроводжується здоровими звичками харчування і фізичною активністю, що може позитивно вплинути на енергетичний рівень, настрій та загальне самопочуття.
Читайте також: Як оцінити власну вагу та що робити, коли вона є надмірною
Тож контроль ваги може мати велике значення для підтримки фізичного здоров'я і запобігання деяким захворюванням. Проте, він не повинен бути єдиним показником здоров’я. Важливо враховувати інші аспекти, такі як психічний стан, загальний рівень фізичної активності та харчові звички .
«Контроль ваги — це індивідуальний вибір, який повинен бути обґрунтованим і відповідати особистим потребам та здоров’ю кожної людини. Памʼятайте, підтримання нормальної ваги тіла зменшує ризик виникнення неінфекційних хвороб!», – зазначають фахівці.
Читайте також: Індекс маси тіла: як його визначити і чи впливає він на стан вашого здоров’я
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром