Безоплатне лікування для українців: програма, яка допомагає постраждалим від війни отримати допомогу за кордоном

02 Липня 2024, 13:26
Безоплатне лікування для українців: програма, яка допомагає постраждалим від війни отримати допомогу за кордоном 749
Безоплатне лікування для українців: програма, яка допомагає постраждалим від війни отримати допомогу за кордоном

Українці мають можливість отримати безоплатне лікування у закордонних клініках завдяки програмі «Medevac». За понад два роки існування цієї ініціативи, понад п'ять тисяч українців вже скористалися цією можливістю. Європейська комісія, Всесвітня організація охорони здоров'я та Міністерство охорони здоров'я України спільно надають українцям можливість лікування українців, які постраждали внаслідок війни або терористичних атак. 

Про це Район.Медицина повідомили у відділі комунікації програмі «Medevac».

«Загалом в переліку програми у нас є чотири категорії пацієнтів. Перша – це військові, які отримали травми у зоні ведення бойових дій.  Друга – цивільні, які стали жертвами російських терористичних атак. Третя  категорія – пацієнти з онкологічними захворюваннями (дорослі та діти), які втратили доступ до медичних послуг через війну. І врешті четверта – діти, які мають рідкісні орфанні захворювання. Усі ці люди мають можливість поїхати на лікування за кордон», – розповідає керівник програми Medevac в Міністерстві охорони здоров’я Арман Качарян. 

За словами Армана Качаряна, за цією програмою українці лікуються в понад 30 країнах світу. Насамперед в клініках Німеччини, Норвегії, Польщі, Латвії та Нідерландах. Витрати на медичні послуги країни, що приймає пацієнтів, покривають частково самостійно, а частково – бюджетом ЄС, передбаченим процедурою  тимчасового захисту. 

Подати пацієнта з України на лікування за кордон може лікуючий лікар або інша уповноважена особа лікарні, у якій перебуває пацієнт. Для цього необхідно зібрати наступний пакет документів: 

  • перший документ – Письмова згода на лікування за кордоном та обробку медичної інформації. Це документ, який пацієнт заповнює та підписує самостійно. Ось тут можна завантажити шаблон цього документу. 
  • другий документ – Письмова згода на передачу медичної інформації. Це документ, який пацієнт заповнює та підписує самостійно. Ось тут можна завантажити шаблон цього документу. 
  • третій документ – Форма № 027/о. Це медична довідка, яку заповнює та підписує лікуючий лікар лікарні/госпіталя, де знаходиться пацієнт. Ось тут можна завантажити шаблон цього документу. 

Це увесь перелік документів, який знадобиться для цивільних пацієнтів. Водночас, для військових обов’язковим є у цьому переліку ще один документ. 

  • четвертий документ – Висновок про необхідність направлення на лікування за кордон. Це медичний документ, який заповнює та підписує лікуючий лікар або інша уповноважена особа лікарні/госпіталю, де знаходиться пацієнт-військовий. Ось тут можна завантажити шаблон цього документу.

Далі – увесь цей пакет документів лікарня передає до Міністерства охорони здоров’я (для цивільних пацієнтів) або Командування медичних сил України (для військових). Отримати зворотній зв’язок щодо результату обробки заявки або ініціювати процес подачі документів на лікування можна через анкету на сайті МОЗ за цим посиланням за цим посиланням.

Детальніше дізнатися про критерії направлення на лікування за кордон можна також у Наказі Міністерства охорони здоров'я.  

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром